fot. Getty Images Sport

Zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu, że drużyna Total Direct Energie pozyskała Chrisa Lawlessa, poinformowano o podpisaniu kontraktu z doświadczonym norweskim kolarzem Edvaldem Boassonem Hagenem. 

Boasson Hagen odchodzi tym samym z drużyny NTT Pro Cycling, z którą ostatnio rozstał się Bjarne Riis, i której przyszłość jest wciąż niepewna z powodu braku sponsora. 33-latek ma swoim dorobku między innymi trzy etapowe zwycięstwa w Tour de France, triumf w Gandawa-Wevelgem i Vattenfall Cyclassics. W sumie unosił ręce w geście triumfu osiemdziesiąt jeden razy.

– Moim celem jest wygrywać najwięcej, jak będzie to możliwe, robić wyścigi jak najtrudniejszymi i próbować uzyskiwać jak najlepsze wyniki. Jestem uniwersalnym kolarzem, więc mam nadzieję, że będę dobrze prezentował się w klasykach oraz wygrywał etapy na przykład w Tour de France. Nie mogę się doczekać pierwszego spotkania z drużyną, zgrupowania i mam nadzieję, że przed nami normalny sezon

– powiedział w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny Total Direct Energie Edvald Boasson Hagen.

W tym sezonie „The Boss”, jak nazywają Boassona Hagena koledzy, nie zdobył żadnego zwycięstwa. Najbliżej był podczas siódmego etapu wyścigu Tour de France, kiedy to na finiszu w Lavaur musiał jednak uznać wyższość Wouta Van Aerta.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments