fot. Tomasz Markowski

Tomasz Markowski znalazł się w trójce Polaków nominowanych do prestiżowej nagrody World Press Photo za zdjęcie przedstawiające wypadek na mecie pierwszego etapu wyścigu Tour de Pologne 2020. 

Tomasz Markowski otrzymał nominację w kategorii Sport zdjęcia pojedyncze za zdjęcie zatytułowane „Tour of Poland Cycling Crash”, przedstawiające kraksę na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach. Wcześniej zdjęcie zostało docenione w Polsce – nagrodzono je w Polskim Konkursie Fotografii Sportowej (zdjęcie pojedyncze w kategorii fotografów zawodowych) oraz w konkursie Fotoreporter Roku 2020 (w kategorii Sport). Markowski od 1999 roku związany jest z „Przeglądem Sportowym”.

Oprócz Tomasza Markowskiego Polakami nominowanymi do World Press Photo są: Karolina Jonderko (kategoria Projekt Długoterminowy, za projekt „Reborn”) oraz Natalia Kepesz (kategoria Portret Fotoreportaż, projekt „Niewybuch”).

Nagroda World Press Photo zostanie przyznana 15 kwietnia, a zwycięzców poznamy podczas gali, która będzie transmitowana w internecie.

Poprzedni artykułOstatnia szansa sprinterów – zapowiedź 5. etapu Paryż-Nicea 2021
Następny artykułBrandon McNulty: „Przyjechałem tu walczyć o generalkę”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jorge PETARDA
Jorge PETARDA

Po ch..u fajne. Prawie jak zdjęcie topora tuż nad głową ofiary.