fot. ASO

Stephane Rossetto, który przez ostatnie 6 sezonów ścigał się we francuskim Cofidisie, podpisał roczny kontrakt z ekipą St Michel – Auber93 w barwach której jeździł w latach 2013-14.

Francuz Stephane Rossetto ostatnie 6 lat spędził w prokontynentalnej, a później worldteamowej ekipie Cofidis, Solutions Credits. Największe sukcesy odnosił jednak w początkowej fazie swojej kariery, gdy reprezentował drużyny BigMat – Auber 93 (teraz St Michel – Auber93) i Vacansoleil. Zwyciężał wtedy w klasyfikacjach generalnych Boucles de la Mayenne, Tour des Pays de Savoie, a także na etapie Tour du Limousin.

– Auber to zespół, który umożliwił mi profesjonalne ściganie się we Francji. Mam dla niego wiele szacunku. Jest jakby podstawą mojej kariery, a w życiu zawsze wraca się do podstaw. Nigdy nie zapomniałem, skąd pochodzę i powrót tu jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem, które przyjmuję z radością. Moim celem jest pokazywać się z dobrej strony i wygrywać. Chciałbym również wnieść do drużyny całe swoje doświadczenia, które zdobyłem

– mówił Stephane Rossetto cytowany w komunikacie prasowym ekipy St Michel – Auber93.

Podczas swojej przygody w Cofidisie, Francuz jechał w takich wyścigach, jak Il Lombardia, Liege-Bastogne-Liege, Vuelta a Espana, Giro d’Italia oraz Tour de France 2019, w którym pokazał się z bardzo dobrej strony często walcząc w odjazdach. Nie odnosił jednak wielu zawodowych sukcesów – na swoim koncie ma wspomniane wcześniej triumfy w klasyfikacji generalnej Boucles de la Mayenne i na etapie Tour de Limousin oraz odcinek Tour de Yorkshire, który wygrał po długiej, samotnej ucieczce. W nowej drużynie będzie chciał ponownie poczuć smak zwycięstwa.

– Wracam myślami do mojego pierwszego zawodowego zwycięstwa, w Tour du Limousin w 2013 roku. To był bardzo intensywny wyścig. Później było bardzo emocjonalne zwycięstwo na odcinku Tour de Yorkshire w 2018. Właśnie takie chwile chcę przeżywać na nowo

– dodawał.

Rossetto jest jednym z zawodowych kolarzy, który długo nie mogli znaleźć drużyny na sezon 2021. W tym gronie znajdują się: Jay McCarthy (wcześniej BORA-hansgrohe), Mihkel Raim (wcześniej Israel Start-Up Nation), Danilo Wyss (wcześniej NTT Pro Cycling), Julien Vermote (wcześniej Cofidis, Solutions Credits), Dani Navarro (wcześniej Israel Start-Up Nation), Guillaume van Keirsbulck (wcześniej CCC Team), Daniil Fominykh, Hernando Bohorquez (wcześniej Astana Pro Team) i Michał Paluta, z którym rozmawialiśmy dwa tygodnie temu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments