fot. Getty Images Sports/ EF Education-NIPPO

Lider zespołu EF Education-Nippo Rigoberto Urán zdradził swoje plany na rozpoczęty właśnie sezon. 34-latek skupi się przede wszystkim na walce o jak najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej „Wielkiej Pętli”.

Doświadczony kolumbijski specjalista od wyścigów wieloetapowych rozpoczyna już swój szósty sezon pod skrzydłami ekipy kierowanej przez Jonathana Vaughtersa. Przebywający obecnie Rigoberto Urán na wyścigu Etoile de Bessèges powiedział dziennikarzom Cyclingnews o powodach, które zdecydowały o kontynuowaniu jego współpracy z drużyna z amerykańską licencją.

Jest to zespół, który co roku daje z siebie wszystko i w ogóle nie myślałem o zmianie ekipy na inną. Jestem tu już od sześciu sezonów i czuję się tu naprawdę jak w domu. Oczywiście w zeszłym roku pojawił się koronawirus i był pewien problem związany ze sponsorowaniem zespołu, ale został on rozwiązany i wraz z drużyną kontynuuje współpracę

– przyznał Kolumbijczyk.

W swojej dotychczasowej karierze Rigoberto Urán trzykrotnie stawał na podium klasyfikacji generalnej Grand Tourów. Dwukrotnie mu się to udało w Giro d’Italia w 2013 i 2014 roku, gdy był drugi. Na drugim stopniu podium w Tour de France Kolumbijczyk uplasował się w 2017 roku, gdy już jako podopieczny ekipy Jonathana Vaughtersa musiał uznać wyższość tylko Chrisa Froome’a. Doświadczony Urán chciałby ponownie powalczyć o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej „Wielkiej Pętli”.

Tour de France będzie moim głównym celem w tym sezonie. Będę walczyć o najwyższą możliwą lokatę w „generalce”

– zakończył lider zespołu EF Education-Nippo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments