fot. Cofidis, Solutions Credit

Szymon Sajnok znajdzie się w składzie Cofidisu na Ronde van Vlaanderen. Dla Polaka będzie to już kolejny „monumentalny” debiut w tym sezonie.

Dwa tygodnie temu Sajnok po raz pierwszy w karierze wystąpił także w Mediolan-San Remo. Wtedy jego występ przeszedł bez większego echa. Zajął miejsce w drugiej setce, a najlepszy z jego kolegów – Simone Consonni, był 28. Od tego czasu wychowanek Cartusii Kartuzy jeszcze się nie ścigał. Co prawda znalazł się na liście startowej Brugge-De Panne, ale z powodu choroby musiał wycofać się tuż przed wyścigiem. Na szczęście teraz czuje się już lepiej, dzięki czemu może wystąpić w kolejnym monumencie.

Skład jego ekipy raczej nie powala na kolana. Najlepiej z nazwisk, które się w nim znalazły wygląda chyba Piet Allegaert – zwycięzca L’Eurometropole z 2019 roku. Belg wielokrotnie zajmował wysokie lokaty w słabiej obsadzonych klasykach, ale jeśli chodzi o monumenty, to najwyżej był w Paryż-Roubaix 2017, gdy zajął 17. miejsce.

Poza nim można wspomnieć także o Kennetcie Vanbilsenie – zwycięzcy młodzieżowego Wyścigu Dookoła Flandrii sprzed 10 lat, który jednak w elicie nigdy nie dobił do podobnego poziomu, a w tym roku wycofał się z ośmiu wyścigów spośród 13, w których wziął udział. Słaby sezon ma jak do tej pory także Jelle Wallays – dwukrotny zwycięzca Paryż-Tours i triumfator Dwars door Vlaanderen z 2015. On w ostatnich tygodniach zdołał wystąpić we wszystkich worldtourowych belgijskich klasykach, ale zdołał ukończyć tylko Gandawa-Wevelgem (na 95. miejscu).

Skład Cofidisu na Ronde van Vlaanderen 2022

Piet Allegaert, Sander Armee, Tom Bohli, Wesley Kreder, Szymon Sajnok, Kenneth Vanblisen, Jelle Wallays

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments