fot. Cofidis

Alex Zingle wygrał wyścig La Route Adélie de Vitré. Dla 23-letniego Francuza z drużyny Cofidis jest to pierwsze zwycięstwo w profesjonalnej karierze kolarskiej. 

Podczas, gdy wszyscy czekają już na wyścig Ronde van Vlaanderen, w piątek kolarze ścigali się we francuskim jednodniowym wyścigu kategorii 1.1 wokół miejscowości Vitré położonej na pograniczu Bretanii i Normandii. Jak widać na profilu poniżej, zawodnicy toczyli zmagania na pofałdowanych rundach (składających się w sumie na dystans 176,7 km, choć z reguły triumfowali tutaj sprinterzy. Obrońcą tytułu sprzed roku był Bryan Coquard (Cofidis).

Zingle wygrał finisz z czteroosobowej grupki, która odjechała od peletonu zaledwie dwa kilometry przed metą. Tym samym młody Francuz pokonał Doriana Godona (AG2R Citroën), Valentina Ferrona (TotalEnergies) oraz Kévina Vauquelina (Arkéa-Samsic). Wyścig został skrócony o 20 kilometrów z powodu złych warunków atmosferycznych.

Głównymi faworytami do zwycięstwa byli Arnaud Demare (Groupama-FDJ) oraz wspomniany Coquard. Obaj znajdowali się w piętnastoosobowej czołówce, która została zlikwidowana 8 kilometrów przed metą.

Wyścig La Route Adélie de Vitré był szóstą rundą Pucharu Francji. Prowadzenie objął Anthony Perez (Cofidis), piąty dzisiaj, który zastąpił na tej pozycji dotychczasowego lidera Marca Sarreau (AG2R Citroën).

W wyścigu nie startowali Polacy.

Wyniki:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments