fot. Cofidis

Znalezienie sponsora dla drużyny to w dzisiejszych czasach niezwykle ważna rzecz. O takową przez najbliższe lata nie musi się martwić Cofidis, który właśnie odnowił swoje partnerstwo z partnerem tytularnym do końca 2028 roku.

Cofidis pozostaje jedynym World Teamem bez zawodowego zwycięstwa w sezonie 2024. Ba, większość Pro Teamów ma już w swoich dorobku taki sukces, na najlepsza z ekip drugiej dywizji ma takowych nawet 15. Nie załamuje to jednak włodarzy francuskiej grupy oraz ich sponsorów, albowiem ci drudzy wykazali się sporym zaufaniem i ogłosili przedłużenie partnerstwa na kolejne, długie lata.

Chciałbym podziękować kierownictwu Cofidis. To dla nas fantastyczna wiadomość, wielkie wotum zaufania, które honoruje ciągły profesjonalizm zawodników i personelu. Ten nowy dowód zaufania pozwala nam patrzeć w przyszłość ze spokojem i stabilnością. Początek sezonu nie spełnił naszych oczekiwań, ale jestem pewien, że podobnie jak w przypadku tej ekspansji, dobre wieści i sukcesy wkrótce powrócą. Współpraca do 2028 roku to szansa na długoterminowe budowanie drużyny, zatrzymanie zawodników i wzmocnienie naszego zespołu

— powiedział Cédric Vasseur, szef ekipy.

Cofidis pozostaje nieprzerwanie sponsorem tytularnym tej drużyny od 1997 roku. To jedno z najdłuższych partnerstw w historii kolarstwa. Ciągłość funkcjonowania i wieloletnie zabezpieczenie finansowe może rzeczywiście stanowić ważną kartę przetargową przy negocjowaniu kontraktów z zawodnikami, którzy mogą być niezbędni w procesie utrzymania się francuskiej drużyny w World Tourze. Ta na ten moment jest znajduje się na 17. miejscu w rankingu trzyletnim (2023-25), który zadecyduje o licencjach na okres 2026-28. Przewaga nad pierwszą spadającą drużyną, którą w tym momencie jest Arkéa – B&B Hotels, jest jednak niewielka.

Poprzedni artykułTour of Türkiye 2024: Max Kanter z pierwszym profesjonalnym zwycięstwem
Następny artykułRomain Bardet dał z siebie 100%: „Pościg głównie oglądał się na siebie”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments