fot. Getty Images Sport

Francuska ekipa z grona WorldTeams – Cofidis poinformowała o podpisaniu umów z dwoma nowymi zawodnikami, którymi są Sander Armée i Alexandre Delettre.

35-letni Armée do drużyny kierowanej przez Cedrica Vasseura dołączy z zespołu Team Qhubeka NextHash, którego przyszłość nadal nie jest znana. Belg urodzony w Leuven wcześniej przez 7 lat reprezentował barwy ekipy Lotto Soudal.

Podczas pobytu w belgijskim zespole Sander Armée odniósł największy sukces w swojej karierze, jakim było wygranie etapu wyścigu Vuelta a España w 2017 roku. Doświadczony Belg podpisał kontrakt, który będzie obowiązywać do końca 2022 roku.

Kolejnym nowym zawodnikiem drużyny Cofidis będzie Alexandre Delettre. Francuski kolarz w ostatnim roku ścigał się w ekipie DELKO. W minionym sezonie 24-latek odniósł kilka wartych odnotowania rezultatów. Delettre wygrał klasyfikację górską wyścigu Etoile de Bessèges – Tour du Gard, był jedenasty w „generalce” Boucles de la Mayenne oraz zajął ósme miejsce w Classic Loire Atlantique.

W barwach nowej ekipy kolarz rodem z Île-de-France chciałby skupić się na zbieraniu nowych doświadczeń. Sam Alexandre Delettre przyznaje, że najlepiej czuje się w wyścigach, których trasa preferuje puncheurów. Francuz podpisał dwuletnią umowę, a co za tym idzie skład ekipy Cofidis w sezonie 2022 będzie liczyć sobie 31 zawodników.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments