fot. UCI

W środę Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję, że nie będzie obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny dla sportowców, którzy przyjadą do Tokio, by wziąć udział w igrzyskach olimpijskich. Jest to dobra informacja między innymi dla kolarzy, którzy planują startować w Tour de France, a następnie udać się w podróż do Japonii. 

W minioną środę zebrał się Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL), który pracował nad różnymi kwestiami regulującymi organizację tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio zaplanowanych na 23 lipca – 8 sierpnia.

Jedna z decyzji ucieszy kolarzy, którzy chcą połączyć start w Tour de France z udziałem w igrzyskach. Nie będzie trzeba odbywać dwutygodniowej kwarantanny, który de facto zrujnowałaby te plany. Wyścig Tour de France potrwa bowiem od 26 czerwca do 18 lipca.

Ponadto wypracowano jeden z pierwszych protokołów bezpieczeństwa. Każda reprezentacja zostanie zobligowania do noszenia masek, wykonywania testów PCR na obecność wirusa Covid-19 oraz przebywania w określonym miejscu. Za niewywiązywanie się z tych obowiązków, będzie groziło wykluczenie z igrzysk.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments