fot. UCI

Z powodu pandemii koronawirusa igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przełożone na 2021 rok. Amerykańska Federacja Kolarska ogłosiła już szeroki skład na igrzyska.

Wśród mężczyzn Amerykanie będą mogli wystawić po dwóch zawodników w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas. Wśród 7 kandydatów do wyjazdu na igrzyska zabrakło Brenta Bookwaltera i Taylora Phinneya, którzy wystartowali w Rio de Janeiro. Drugi z nich zakończył karierę.

Obecnie wydaje się, że największą szansę na znalezienie się w składzie miałby Sepp Kuss. Kolarzowi Team Jumbo-Visma odpowiadałaby górzysta trasa olimpijska. W szerokiej kadrze znaleźli się także: Ian Garrison (Deceuninck-Quick Step), Tejay van Garderen, Lawson Craddock, Neilson Powless, Alex Howes (wszyscy EF Pro Cycling) i Brandon McNulty (UAE Team Emirates).

W kadrze kobiet znalazły się aktualna mistrzyni świata Chloe Dygert i dwukrotna mistrzyni świata Amber Neben. Obydwie wywalczyły złote medale w jeździe indywidualnej na czas. Dygert ma także dużą szansę na start w kolarstwie torowym. W kadrze jest także Coryn Rivera, dla której trasa może być za trudna. W górach lepiej czują się: Ruth Winder, Katie Hall i Tayler Wiles. Skład uzupełniają: Lauren Stephens, Leah Thomas i Krista Dobel-Hickok. W wyścigu ze startu wspólnego wystartują 4 zawodniczki, a na czas dwie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments