fot. FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope

Pomimo przerwy w wyścigach niektóre zespoły decydują się na podpisywanie nowych kontraktów. Dzisiaj FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ogłosiło przedłużenie umów o kolejny rok z Eugenie Duval, Maelle Grossetete i Victorie Guilman.

Wcześniej kontrakt na przyszły sezon zapewniony miały: Stine Borgli, Brodie Chapman, Clara Copponi, Emilia Fahlin, Lauren Kitchen, Marie le Net, Evita Muzic i Jade Wiel. Dzisiaj za pośrednictwem mediów społecznościowych francuski zespół poinformował o kolejnych nowych umowach.

Jedną z zawodniczek, która na dłużej zostanie w FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope jest Eugenie Duval. W tym sezonie Francuzka zajęła 14. miejsce w Spar-Omloop van het Hageland. W swojej obecnej drużynie jeździ od 2015 roku.

Jestem zadowolona z tego, że mogę kontynuować moją przygodę z zespołem o kolejny rok. Ciągle rozwijam się razem z drużyną. Teraz jesteśmy w World Tourze i dzięki temu dalszy rozwój jest jeszcze bardziej możliwy

– powiedziała Duval dla oficjalnej strony internetowej zespołu.

Kontrakty przedłużyły także jej młodsze koleżanki z drużyny. Maelle Grossetete pomimo młodego wieku, 22 lat, może pochwalić się już 2. miejscem na Tour de Belle Isle en Terre oraz 5. pozycją na Grand Prix International d’Isbergues. Victorie Guilman zaś w poprzednim sezonie była 2. na mistrzostwach Francji oraz 4. na La Picto-Charentaise.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments