fot. @velofocus

Zawodniczka rodem z Danii Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) “na solo” wygrała 7. edycję włoskiego wyścigu Giro dell’Emilia Donne.

Wyścig kobiet liczył sobie 87 kilometrów w większości płaskiej trasy. Jednak finałowy podjazd na metę w San Luca był naprawdę wymagający, ponieważ liczył sobie 1,8 kilometra o średnim nachyleniu 10,6%.

Na końcowym wzniesieniu Uttrup Ludwig zdecydowała się na atak na, który nie była w stanie odpowiedzieć żadna z zawodniczek ścigających się w wyścigu. Dunka triumfowała po raz pierwszy w barwach ekipy FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope, której kolarką jest od tego sezonu. Lokaty na podium uzupełniły Litwinka Rasa Leleivyte oraz zawodniczka CCC-Liv, Holenderka Pauliena Rooijakkers. Najlepsza z Polek Kasia Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) finiszowała na dwunastym miejscu. 

Wyniki Giro dell’Emilia Donne 2020:

1 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 2:10:44
2 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano 0:00:11
3 Pauliena Rooijakkers (Ned) CCC-Liv
4 Urska Pintar (Slo) Ale’ BTC Ljubljana
5 Sabrina Stultiens (Ned) CCC-Liv 0:00:14
6 Soraya Paladin (Ita) CCC-Liv 0:00:29
7 Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 0:00:31
8 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:00:37
9 Debora Silvestri (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:42
10 Rachel Neylan (Aus) Cronos-Casa Dorada
11 Spela Kern (Slo) LVIV 0:00:43
12 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-Sram Racing
13 Erica Magnaldi (Ita) Ceratizit-WNT Pro 0:00:54
14 Silvia Zanardi (Ita) Bepink 0:00:56
15 Elisa Balsamo (Ita) Valcar-Travel & Service
16 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg
17 Elena Franchi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
18 Katia Ragusa (Ita) Astana Women’s Team 0:00:58
19 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano 0:01:09
20 Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:01:11
21 Annabel Fisher (GBr) Cogeas Mettler Look Pro 0:01:14
22 Camilla Alessio (Ita) Bepink
23 Blanca Liliana Moreno Canchon (Col) Astana Women’s Team
24 Riejanne Markus (Ned) CCC-Liv 0:01:18
25 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-Sram Racing
26 Eugenia Bujak (Slo) Ale’ BTC Ljubljana 0:01:26
27 Małgorzata Jasinska (Pol) Cronos-Casa Dorada
28 Omer Shapira (Isr) Canyon-Sram Racing
29 Eyeru Tesfoam Gebru (Eth) WCC Team 0:01:28
30 Hanna Nilsson (Swe) Parkhotel Valkenburg
31 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:01:32
32 Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
33 Marta Bastianelli (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
34 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:01:36
35 Carolina Upegui Quevedo (Col) Colombia 0:03:17
36 Sofia Bertizzolo (Ita) CCC-Liv 0:01:44
37 Nadia Quagliotto (Ita) Cronos-Casa Dorada 0:01:46
38 Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service
39 Magdeleine Vallieres Mill (Can) WCC Team
40 Beatrice Rossato (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria 0:01:49
41 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women 0:01:57
42 Tereza Medvedova (Svk) WCC Team 0:02:12
43 Lina Svarinska (Lat) Eurotarget-Bianchi-Vittoria 0:02:13
44 Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
45 Kathrin Hammes (Ger) Ceratizit-WNT Pro
46 Giorgia Bariani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
47 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:02:20
48 Chiara Consonni (Ita) Valcar-Travel & Service
49 Anna Henderson (GBr) Team Sunweb Women
50 Francesca Pisciali (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
51 Erika Milena Botero Lopez (Col) Colombia 0:02:24
52 Alison Jackson (Can) Team Sunweb Women 0:02:29
53 Marie Soleil Blais (Can) Cogeas Mettler Look Pro
54 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro
55 Veronika Jandová (Cze) WCC Team
56 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo Women
57 Asja Paladin (Ita) Cronos-Casa Dorada 0:02:36
58 Alessia Viglia (Ita) Cronos-Casa Dorada
59 Emilia Fahlin (Swe) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
60 Nicole D’Agostin (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
61 Noemi Rüegg (Swi) Cogeas Mettler Look Pro 0:02:38
62 Vania Canvelli (Ita) Bepink 0:02:39
63 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-Sram Racing 0:02:46
64 Silvia Pollicini (Ita) Valcar-Travel & Service 0:02:51
65 Anastasiya Kolesava (Blr) WCC Team 0:02:54
66 Silvia Magri (Ita) Valcar-Travel & Service
67 Fiona Turnbull (GBr) LVIV 0:02:59
68 Maja Perinovic (Cro) Top Girls Fassa Bortolo 0:03:02
69 Rotem Gafinovitz (Isr) Canyon-Sram Racing 0:03:05
70 Maria Catalina Gomez Quiza (Col) Colombia
71 Francesca Pattaro (Ita) Astana Women’s Team 0:03:07
72 Marta Lach (Pol) CCC-Liv 0:03:10
73 Urska Zigart (Slo) Ale’ BTC Ljubljana 0:03:12
74 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb Women 0:03:18
75 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink 0:03:24
76 Arianna Sessi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
77 Claudia Meucci (Ita) Born to Win 0:03:26
78 Laura Milena Toconas (Col) Colombia 0:03:28
79 Caris Cosentino (Ita) Born to Win 0:03:30
80 Silvia Persico (Ita) Valcar-Travel & Service
81 Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women 0:03:31
82 Katherin Steisy Montoya Zuluaga (Col) Colombia 0:03:36
83 Sarah Rijkes (Aut) Ceratizit-WNT Pro 0:03:38
84 Pfeiffer Georgi (GBr) Team Sunweb Women
85 Jade Teolis (Fra) Astana Women’s Team
86 Ellen Feytens (Bel) LVIV
87 Anastasia Carbonari (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
88 Lara Krähemann (Swi) Cogeas Mettler Look Pro 0:03:46
89 Naomi De Roeck (Bel) LVIV 0:03:47
90 Lara Vieceli (Ita) Ceratizit-WNT Pro 0:03:54
91 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg
92 Simona Frapporti (Ita) Bepink
93 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:05:00
94 Martina Sgrisleri (Ita) Born to Win
95 Lauretta Hanson (Aus) Trek-Segafredo Women 0:05:15
96 Catalina Anais Soto Campos (Chi) WCC Team
97 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
98 Beatrice Pozzobon (Ita) Conceria Zabri 0:05:27
99 Sofia Collinelli (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano 0:05:32
100 Amber Van der Hulst (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:05:42
101 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:06:27
102 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:07:01
103 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
104 Giulia Luciani (Ita) Conceria Zabri 0:07:06
105 Leonora Geppi (Ita) Conceria Zabri
106 Aleksandra Kowalska (Pol) LVIV 0:08:05
107 Chiara Zanardo (Ita) Born to Win 0:08:24
DNF Lucinda Brand (Ned) Trek-Segafredo Women
DNF Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo Women
DNF Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo Women
DNF Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo Women
DNF Elena Cecchini (Ita) Canyon-Sram Racing
DNF Franziska Brauße (Ger) Ceratizit-WNT Pro
DNF Mirjana Schaap (Ned) LVIV
DNF Elisabetta Zanotto (Ita) Born to Win
DNF Francesca Balducci (Ita) Conceria Zabri
DNF Stefania Belloni (Ita) Conceria Zabri
DNF Daniela Atehortua Hoyos (Col) Colombia
DNS Giorgia Catarzi (Ita) Bepink