fot. @tourdulimousin / Zoé Soullard

Luca Wackermann (Vini Zabu’ KTM) po ładnej akcji na ostatnim podjeździe wygrał etap i został pierwszym liderem wyścigu we Francji.

53. edycja Tour du Limousin – Nouvelle Aquitaine rozpoczęła się dziś w Couzeix. Pierwszy odcinek po 183 kilometrach kończył się w Evaux-Les-Bains. Na kolarzy czekały trzy górskie i trzy lotne premie.

Pierwszą ucieczkę wyścigu utworzyli: Tony HUREL (St-Michel-Auber 93), Sam BRAND (Team Novo Nordisk), Iker BALLARIN MANSO (Euskaltel-Euskadi) oraz Jan PETELIN (Vini Zabu’ KTM).

Ta czwórka uzyskała maksymalnie pięć minut przewagi, ale ich akcja przeszła do historii już na 70 kilometrów przed metą. Po drugim dziś podjeździe na czele znaleźli się: Alejandro OSORIO CARVAJAL (Caja Rural-Seguros RGA), Olivier LE GAC (Groupama-FDJ), Delio FERNANDEZ CRUZ (Nippo Delko One Provence) i Joël SUTER (Bingoal-Wallonie-Bruxelles).

Z tylu mocno pracowała ekipa UAE Team Emirates i ten odjazd także zbyt długo nie jechał na czele. Na podjeździe Côte du Châtelet (2 km długości; średnie nachylenie 5,3 %) tempo wzrosło i czołówka się rozjechała.

Swoich sił jeszcze w jednym ataku spróbowali Thibault FERASSE (Natura4Ever-Roubaix-Lille Métropole) i Luca WACKERMANN (Vini Zabu’ KTM), ale wszystko kontrolowała ekipa Ag2r La Mondiale.

Na finałowym podjeździe do mety (1900 metrów długości; średnie nachylenie 6,3 %) mieliśmy co chwilę kolejne akcje. Jeszcze raz zaatakował Wackermann, który samotnie wjechał na ostatni kilometr.

Włoch ambitnie kręcił i nie dał się już doścignąć do samej mety. Zawodnik Vini Zabu’ KTM został także liderem wyścigu. Kolejne miejsca zajęli Jake Stewart (Groupama-FDJ) i Jon Aberasturi (Caja Rural – Seguros RGA).

Wyniki pierwszego etapu Tour du Limousin 2020:

1 Luca Wackermann (Ita) Vini Zabu’ KTM 4:30:29
2 Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ 0:00:07
3 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
4 Benjamin Declercq (Bel) Team Arkea-Samsic
5 Thibault Ferasse (Fra) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
6 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Kern Pharma
7 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic
8 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
9 Joel Suter (Swi) Bingoal WB
10 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
11 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
12 Quentin Jauregui (Fra) AG2R la Mondiale
13 Mathias De Witte (Bel) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
14 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R la Mondiale
15 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie
16 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-Rusvelo
17 Romain Combaud (Fra) Nippo Delko Provence
18 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi
19 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
20 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
21 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
22 Marti Marquez Roman (Spa) Kern Pharma
23 Mauro Finetto (Ita) Nippo Delko Provence
24 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
25 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
26 Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic
27 Valentin Ferron (Fra) Total Direct Energie
28 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic
29 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF Faizane’
30 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93 0:00:20
31 Max Kanter (Ger) Team Sunweb 0:00:35
32 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
33 Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal WB
34 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:00:37
35 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:00:45
36 Nico Denz (Ger) Team Sunweb
37 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:00:54
38 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
39 François Bidard (Fra) AG2R la Mondiale
40 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
41 Luca Mozzato (Ita) B&B Hotels-Vital Concept
42 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:32
43 Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb 0:01:44
44 Petr Rikunov (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:02:00
45 Julien Vermote (Bel) Cofidis
46 Adrien Guillonnet (Fra) St Michel-Auber 93
47 Jeremy Bellicaud (Fra) Circus-Wanty Gobert
48 Axel Domont (Fra) AG2R la Mondiale
49 Ben Gastauer (Lux) AG2R la Mondiale
50 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
51 Alexis Gougeard (Fra) AG2R la Mondiale 0:02:41
52 Clément Chevrier (Fra) AG2R la Mondiale
53 Danny Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert
54 Marlon Gaillard (Fra) Total Direct Energie
55 Jérémy Leveau (Fra) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
56 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-Rusvelo
57 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
58 Eduard-Michael Grosu (Rom) Nippo Delko Provence 0:03:33
59 Kevyn Ista (Bel) Bingoal WB 0:05:12
60 Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic
61 Eddy Fine (Fra) Cofidis
62 Adrien Garel (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
63 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:05:50
64 Leonardo Tortomasi (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:06:14
65 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’
66 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
67 Juan Jose Lobato del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Nathan Haas (Aus) Cofidis
69 Mathijs Paasschens (Ned) Bingoal WB
70 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
71 Wesley Kreder (Ned) Circus-Wanty Gobert
72 Boy Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert
73 Piet Allegaert (Bel) Cofidis
74 Alessandro Fedeli (Ita) Nippo Delko Provence 0:07:26
75 Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:08:47
76 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
77 Delio Fernandez Cruz (Spa) Nippo Delko Provence 0:09:15
78 Thomas Boudat (Fra) Team Arkea-Samsic 0:09:52
79 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis
80 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 0:10:37
81 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
82 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Euskaltel-Euskadi
83 Iker Ballarin Manso (Spa) Euskaltel-Euskadi
84 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates
85 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ KTM
86 Alfdan De Decker (Bel) Circus-Wanty Gobert
87 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
88 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA
89 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskaltel-Euskadi
90 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:11:51
91 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates
92 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
93 Julien Morice (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
94 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
95 Martin Salmon (Ger) Team Sunweb
96 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’
97 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
98 Jordan Levasseur (Fra) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
99 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
100 Orluis Alberto Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA
101 Leonardo Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
102 Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk
103 Jarno Mobach (Ned) Team Sunweb 0:14:46
104 Roberto González (Pan) Vini Zabu’ KTM
105 Imerio Cima (Ita) Gazprom-Rusvelo
106 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi
107 Baptiste Constantin (Fra) St Michel-Auber 93 0:15:06
108 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:15:37
109 Lucas De Rossi (Fra) Nippo Delko Provence 0:15:43
110 Romain Cardis (Fra) Total Direct Energie
111 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
112 Tom Devriendt (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:15:59
113 Louis Louvet (Fra) St Michel-Auber 93 0:16:07
114 Maxime Cam (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 0:16:13
115 Justin Mottier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
116 Laurenz Rex (Bel) Bingoal WB 0:19:14
117 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:21:12
118 Dusan Rajovic (Srb) Nippo Delko Provence 0:21:18
119 Sergio Nestor Araiz Michel (Spa) Kern Pharma 0:21:26
120 Ibon Ruiz Sedano (Spa) Kern Pharma
121 Enrique Sanz Unzue (Spa) Kern Pharma
122 Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Kern Pharma
123 Maximilien Picoux (Bel) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
124 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93
125 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie
126 Kris Boeckmans (Bel) B&B Hotels-Vital Concept 0:21:29
127 Andrea Bartolozzi (Ita) Vini Zabu’ KTM
128 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:23:27
129 Sean De Bie (Bel) Bingoal WB
130 Jan Petelin (Lux) Vini Zabu’ KTM
131 Franklin Six (Bel) Bingoal WB
132 Oliver Behringer (Swi) Team Novo Nordisk
133 Etienne Van Empel (Ned) Vini Zabu’ KTM
134 Nicolas Dalla Valle (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:23:37
135 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93 0:32:04
136 Jon Agirre Egaña (Spa) Kern Pharma 0:35:42
DNF Tom Dernies (Bel) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
DNF Bryan Alaphilippe (Fra) St Michel-Auber 93
DNF Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie

Klasyfikacja generalna:

1 Luca Wackermann (Ita) Vini Zabu’ KTM 4:30:19
2 Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ 0:00:11
3 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:13
4 Joel Suter (Swi) Bingoal WB 0:00:14
5 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:00:15
6 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:16
7 Benjamin Declercq (Bel) Team Arkea-Samsic 0:00:17
8 Thibault Ferasse (Fra) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
9 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Kern Pharma
10 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic
11 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
12 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
13 Quentin Jauregui (Fra) AG2R la Mondiale
14 Mathias De Witte (Bel) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
15 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R la Mondiale
16 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie
17 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-Rusvelo
18 Romain Combaud (Fra) Nippo Delko Provence
19 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi
20 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
21 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
22 Marti Marquez Roman (Spa) Kern Pharma
23 Mauro Finetto (Ita) Nippo Delko Provence
24 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
25 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
26 Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic
27 Valentin Ferron (Fra) Total Direct Energie
28 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic
29 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF Faizane’
30 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93 0:00:30
31 Max Kanter (Ger) Team Sunweb 0:00:45
32 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
33 Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal WB
34 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:00:47
35 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:00:55
36 Nico Denz (Ger) Team Sunweb
37 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:01:04
38 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
39 François Bidard (Fra) AG2R la Mondiale
40 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
41 Luca Mozzato (Ita) B&B Hotels-Vital Concept
42 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:42
43 Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb 0:01:54
44 Petr Rikunov (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:02:10
45 Julien Vermote (Bel) Cofidis
46 Adrien Guillonnet (Fra) St Michel-Auber 93
47 Jeremy Bellicaud (Fra) Circus-Wanty Gobert
48 Axel Domont (Fra) AG2R la Mondiale
49 Ben Gastauer (Lux) AG2R la Mondiale
50 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
51 Alexis Gougeard (Fra) AG2R la Mondiale 0:02:51
52 Clément Chevrier (Fra) AG2R la Mondiale
53 Danny Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert
54 Marlon Gaillard (Fra) Total Direct Energie
55 Jérémy Leveau (Fra) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
56 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-Rusvelo
57 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
58 Eduard-Michael Grosu (Rom) Nippo Delko Provence 0:03:43
59 Kevyn Ista (Bel) Bingoal WB 0:05:22
60 Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic
61 Eddy Fine (Fra) Cofidis
62 Adrien Garel (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
63 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:06:00
64 Leonardo Tortomasi (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:06:24
65 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’
66 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
67 Juan Jose Lobato del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Nathan Haas (Aus) Cofidis
69 Mathijs Paasschens (Ned) Bingoal WB
70 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
71 Wesley Kreder (Ned) Circus-Wanty Gobert
72 Boy Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert
73 Piet Allegaert (Bel) Cofidis
74 Alessandro Fedeli (Ita) Nippo Delko Provence 0:07:36
75 Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:08:57
76 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
77 Delio Fernandez Cruz (Spa) Nippo Delko Provence 0:09:24
78 Thomas Boudat (Fra) Team Arkea-Samsic 0:10:02
79 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis
80 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 0:10:47
81 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
82 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Euskaltel-Euskadi
83 Iker Ballarin Manso (Spa) Euskaltel-Euskadi
84 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates
85 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu’ KTM
86 Alfdan De Decker (Bel) Circus-Wanty Gobert
87 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
88 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA
89 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskaltel-Euskadi
90 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:12:01
91 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates
92 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
93 Julien Morice (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
94 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
95 Martin Salmon (Ger) Team Sunweb
96 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’
97 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
98 Jordan Levasseur (Fra) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
99 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
100 Orluis Alberto Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA
101 Leonardo Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
102 Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk
103 Jarno Mobach (Ned) Team Sunweb 0:14:56
104 Roberto González (Pan) Vini Zabu’ KTM
105 Imerio Cima (Ita) Gazprom-Rusvelo
106 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Euskaltel-Euskadi
107 Baptiste Constantin (Fra) St Michel-Auber 93 0:15:16
108 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:15:46
109 Lucas De Rossi (Fra) Nippo Delko Provence 0:15:53
110 Romain Cardis (Fra) Total Direct Energie
111 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
112 Tom Devriendt (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:16:09
113 Louis Louvet (Fra) St Michel-Auber 93 0:16:17
114 Maxime Cam (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 0:16:23
115 Justin Mottier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
116 Laurenz Rex (Bel) Bingoal WB 0:19:24
117 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:21:22
118 Dusan Rajovic (Srb) Nippo Delko Provence 0:21:28
119 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93 0:21:31
120 Sergio Nestor Araiz Michel (Spa) Kern Pharma 0:21:36
121 Ibon Ruiz Sedano (Spa) Kern Pharma
122 Enrique Sanz Unzue (Spa) Kern Pharma
123 Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Kern Pharma
124 Maximilien Picoux (Bel) Natura4ever-Roubaix-Lille Metropole
125 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie
126 Kris Boeckmans (Bel) B&B Hotels-Vital Concept 0:21:39
127 Andrea Bartolozzi (Ita) Vini Zabu’ KTM
128 Jan Petelin (Lux) Vini Zabu’ KTM 0:23:32
129 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:23:37
130 Sean De Bie (Bel) Bingoal WB
131 Franklin Six (Bel) Bingoal WB
132 Oliver Behringer (Swi) Team Novo Nordisk
133 Etienne Van Empel (Ned) Vini Zabu’ KTM
134 Nicolas Dalla Valle (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:23:47
135 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93 0:32:14
136 Jon Agirre Egaña (Spa) Kern Pharma 0:35:52
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments