fot. Movistar

Enric Mas, Marc Soler oraz obrońca tytułu sprzed roku Alejandro Valverde nie wystartują w mistrzostwach Hiszpanii, które w tym roku zostaną rozegrane w południowej prowincji Jaén. W związku z panującą pandemią koronawirusa będą wraz z siedmioma innymi kolarzami drużyny Movistar skoncentrowani we francuskich Alpach, skąd ostateczna “ósemka” pojedzie bezpośrednio na Grand Départ w Nicei. 

Dauphiné, zgrupowanie w Alpach, a następnie bezpośrednia podróż do Nicei – taka jest decyzja drużyny Movistar co do najbliższych planów kolarzy znajdujących się w szerokim składzie na Tour de France. Wszystko przez panującą pandemię koronawirusa. Chodzi o to, aby zminimalizować ryzyko zakażenia przez mniejszą liczbę podróży i ograniczenie kontaktu z innymi osobami.

Wraz ze sztabem technicznym i szkoleniowym w Alpach przebywa dziesięciu następujących zawodników: Dario Cataldo, Imanol Erviti, Enric Mas, Nelson Oliveira, Antonio Pedrero, Jürgen Roelandts, José Joaquín Rojas, Marc Soler, Alejandro Valverde oraz Carlos Verona.

W trakcie zgrupowania oprócz treningów kolarze Movistaru będą dokonywali rekonesansów kluczowych dla tegorocznej edycji Tour de France etapów.

W związku z tym w najbliższy weekend w mistrzostwach Hiszpanii w Jaén nie będzie ani jednego podopiecznego Eusebio Unzué. Pojawią się z kolei reprezentantki kobiecej drużyny “niebieskich”. Poza ubiegłorocznym mistrzem Valverde, Masem i Solerem w hiszpańskim czempionacie zabraknie także Ervitiego, Pedrero i Rojasa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments