Foto: Cecilie Uttrup Ludwig

Dunka związała się dłuższą umową z ekipą FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope.

24- letnia Cecilie Uttrup Ludwig od tego sezonu jest zawodniczką francuskiej drużyny. Mimo tego, że w tym roku nie miała okazji zaprezentować swojego talentu to jednak dostała możliwość przedłużenia umowy.

Ma jednak w swoim palmares zwycięstwa w takich wyścigach jak Setmana Ciclista Valenciana, Tour de Feminin oraz Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dames. Dobrze radzi sobie w czasówkach i sprinterskich finiszach. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2022.

Jestem bardzo szczęśliwa, że będę mogła kontynuować swoją karierę w barwach francuskiej drużyny. Nie mogę się doczekać powrotu do ścigania

– powiedziała Dunka po podpisaniu nowej umowy.

Menadżer FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope Stephen Delcourt z zadowoleniem przyjął fakt podpisania kontraktu z Cecilie Uttrup Ludwig:

Niestety nie mieliśmy okazji zobaczenia Cecilie w naszych barwach podczas wyścigu. Jednak należy do naszej kolarskiej drużyny i zaproponowanie nowej umowy było dla nas naturalne. Dunka jest zawodniczką, która może w przyszłości walczyć o zwycięstwo we Flandrii czy Ardenach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments