fot. UAE Team Emirates/Bettini Photo

Jak podaje portal Sporza, Tadej Pogacar rozpocznie sezon na Strade Bianche. Jego głównym celem będzie Tour de France, a ostatnim startem – Ronde van Vlaanderen.

Początek sezonu był bardzo udany dla Tadeja Pogacara. Na Volta a la Comunitat Valenciana wygrał klasyfikację generalną i dwa etapy. Później sięgnął po triumf etapowy na UAE Tour, gdzie był 2. w generalce. Pod koniec czerwca, po przerwie spowodowanej pandemią Pogacar wystartował w mistrzostwach Słowenii. Wygrał czasówkę i był 2. w wyścigu ze startu wspólnego.

Kolarz UAE Team Emirates wznowi ściganie już podczas pierwszego wyścigu World Tour po przerwie. Będzie to Strade Bianche, które odbędzie się 1 sierpnia. Tydzień później wystartuje w Mediolan – San Remo. Decyzję, czy pojedzie w Il Lombardia czy Criterium du Dauphine, podejmie później.

Głównym celem Tadeja Pogacara będzie Tour de France. Po znakomitych ostatnich występach 21-latek stawiany jest nawet w roli faworyta Wielkiej Pętli. Słoweniec planuje także starty w wyścigach Tryptyku Ardeńskiego – Strzała Walońska, Liege – Bastogne – Liege i Amstel Gold Race. Pogacar zakończy sezon 18 października debiutem w Ronde van Vlaanderen.