fot. Boels Dolmans Cycling Team

Ostatni etap wyścigu Giro Rosa padł łupem 21-letniej Francuzki Évity Muzic (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), która okazała się najlepsza wśród uciekinierek na dzisiejszym etapie. W klasyfikacji generalnej nie doszło do większych zmian. Zwyciężczynią 31. edycji najważniejszego etapowego wyścigu w kobiecym peletonie została Holenderka Anna van der Breggen (Boels-Dolmans). Na fanatycznym drugim miejscu Giro Rosa zakończyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing).

Na dziewiątym, a zarazem ostatnim etapie wyścigu Giro Rosa zawodniczki miały do pokonania 110-kilometrów. Na rundach wokół Motta Montecorvino najtrudniejszą przeprawą był trzykrotnie pokonywany podjazd pod Volturino. Natomiast na finałowym okrążeniu kobiecy peleton pokonywał jedynie część wspomnianego wyżej wzniesienia, o parametrach podjazdu liczącego sobie 5,9-kilometra o średnim nachyleniu 4,5%.

Pierwszą harcowniczą, która zdecydowała się na odjazd była Jelena Erić (Movistar Team). Serbka po przebyciu 20-kilometrów uzyskała 40 sekund przewagi nad peletonem. Doniesienia z trasy wyścigu zaznaczały, że na trasie podobnie, jak wczoraj panują bardzo wietrzne warunki. Serbka nieco później została doścignięta przez aż 26-osobową grupę, która odjechała od peletonu. Uciekinierki wśród, których nie było ani Anny Van der Breggen, ani Katarzyny Niewiadomej szybko powiększały przewagę nad grupą zasadniczą. 37-kilometrów przed metą czołówka, z której odpadło pięć kolarek miała aż 5 minut przewagi nad peletonem.

Uciekająca grupa, w której nie znalazły się zawodniczki, które były groźne w klasyfikacji generalnej między sobą rozstrzygnęły losy ostatniego etapu tegorocznego wyścigu Giro Rosa. Pierwsza na mecie pojawiła się 21-letnia Évita Muzic (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope). Zawodniczka rodem z Francji pokonała drugą Nowozelandkę Niamh Fisher-Black z drużyny Équipe Paule Ka. Na trzecim miejscu przyjechała kolejna zawodniczka znad Sekwany Juliette Labous (Team Sunweb).

Kilka minut po dzisiejszej zwyciężczyni przyjechały liderki, ale nie doszło do większych zmian w klasyfikacji generalnej. Trzecie zwycięstwo w karierze w końcowej klasyfikacji wyścigu Giro Rosa odniosła Anna van der Breggen (Boels Dolmans). Na drugim miejscu wyścig zakończyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing). Ostatnią lokatę na podium zajęła Włoszka Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments