fot. Rafał Wilk

Rafał Wilk zajął 4. miejsce w jeździe indywidualnej na czas mężczyzn w kategorii H4, do podium zabrakło zaledwie dziesięciu sekund. Drugi z Polaków – Krystian Giera ukończył zmagania jako 7. zawodnik. 

Nasz złoty medalista z Londynu (H3) oraz Rio (H4), były żużlowiec – Rafał Wilk, ruszał na trasę jako ostatni i był jednym z faworytów do medalowej pozycji. Przed nim w wybitnym tempie jechał Holender – Jetze Plat, który w 2008 roku przeszedł amputację prawej kończyny i od tamtego momentu skupił się na uprawianiu sportu, jego czasy były nieosiągalne dla reszty stawki.

Finalnie Plat dotarł na metę z czasem 37:28.92 na dystansie 24 kilometrów, co dało mu ogromną przewagę i pewny złoty medal. Drugi był Austriak – Thomas Fruehwirth, trzeci jego rodak – Alexander Gritsch, czwarty czas na finiszu zanotował Rafał Wilk, ze stratą dziesięciu sekund do brązowego krążka.

Pierwszego września Polak stanie przed kolejną szansą na wywalczenie medalu, gdy wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego w swojej kategorii.

Poprzedni artykułVoster ATS Team na Turul Romaniei
Następny artykułZmiana scenografii – zapowiedź 16. etapu Vuelta a España 2021
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments