fot. PZKol

Pięciokrotna srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu i Rio de Janeiro w kolarstwie szosowym i torowym – Anna Harkowska niespodziewanie nie znalazła się w polskiej kadrze na tokijskie Igrzyska. Z informacji naszego portalu wynika, że wobec zawodniczki prowadzone jest postępowanie dotyczące naruszenia przepisów antydopingowych.

Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) Michała Rynkowskiego – Anna Harkowska jest podejrzana o naruszenie przepisów antydopingowych i stosowanie zabronionej substancji, którą jest Meldonium.

Potwierdzam, że wobec Anny Harkowskiej jest prowadzone postępowanie o
naruszenie przepisów antydopingowych, zawodniczka została skazana przez
Panel Dyscyplinarny I Instancji na 4 lata dyskwalifikacji, zawodniczce
przysługuje odwołanie. Naruszenie przepisów antydopingowych dotyczy
wykrycia zabronionej substancji zabronionej z grupy S.4 o nazwie
Meldonium.

– napisał nam dyrektor POLADA Michał Rynkowski.

Dziś rano dotarła do nas informacja o wykryciu erytropoetyny we krwi Marcina Polaka i Michała Ładosza. Dwa dni temu wspomniana dwójka zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w wyścigu na dochodzenie w klasie B. Jak się okazuje skala dopingu wśród polskich parakolarzy może być znacznie większa, co potwierdzają podejrzenia wobec multimedalistki Igrzysk Paraolimpijskich Anny Harkowskiej, której nieobecność w Tokio była bardzo zastanawiająca.

Poprzedni artykułNicolas Edet i dwóch innych kolarzy wzmacniają Team Arkéa Samsic
Następny artykułJon Aberasturi i Otto Vergaerde kolejnymi wzmocnieniami zespołu Trek-Segafredo
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments