fot. Tour of Slovenia

Bask Jon Aberasturi oraz Belg Otto Vergaerde przez kolejne dwa sezony będą reprezentować barwy ekipy Trek-Segafredo.

32-letni Aberasturi w trakcie swojej zawodowej kariery odniósł 15 zwycięstw. Kolarz, który od 2019 roku jest częścią drużyny Caja Rural – Seguros RGA dobrze odnajduje się na trudniejszych finiszach. Ścigający się obecnie w wyścigu Vuelta a España kolarz nie kryje swojego zachwytu z możliwości powrotu na poziom World Tour.

Miałem silne pragnienie powrotu do World Touru po kilku latach ścigania na poziomie Pro Tour. Wszyscy z ekipy Trek-Segafredo, z którymi rozmawiałem, wywarli na mnie bardzo dobre wrażenie. Gdy dyskutowałem z dyrektorami zespołu, powiedzieli mi, że szukają kolarza, który odpowiada mojej charakterystyce. Także sposób, w jaki zespół się ściga i tworzy pociąg sprinterski bardzo mi pasuje. Będę pomagać w osiąganiu zwycięstw poprzez rozprowadzanie sprinterów, ale też otrzymam swoje szansę

– mówił Jon Aberasturi.

Drugim zawodnikiem, który w ostatnich dniach dołączył do amerykańskiej ekipy jest Otto Vergaerde. 27-letni Belg przez ostatnie trzy lata ścigał się w barwach ekipy Alpecin-Fenix (w 2019 roku znanej pod nazwą Corendon – Circus). W trakcie swojej zawodowej kariery zawodnik rodem z Flandrii nie odniósł jeszcze zawodowego zwycięstwa. W zespole Trek-Segafredo będzie on wzmocnieniem, zwłaszcza na trasach północnych klasyków, gdzie Vergaerde zamierza wspierać Jaspera Stuyvena i Madsa Pedersena.

Bez wahania uznałem dołączenie do zespołu Trek-Segafredo za właściwy krok w moim rozwoju. Stoję przed nowym wyzwaniem w mojej karierze, choć zaczynam od dobrej bazy wiedzy, jaką jest przyjaźń z Jasperem Stuyvenem i Edwardem Theunsem. Bardzo się cieszę, że mogę do nich dołączyć! Przede wszystkim jednak jestem gotowy na to nowe doświadczenie ze świadomością, że dołączam do solidnej i ambitnej grupy kolarzy specjalizujących się w północnych klasykach. Jest to mój ulubiony teren, w którym nabyłem najwięcej doświadczenia jako pomocnik

– przyznał Otto Vergaerde.

Poprzedni artykułAnna Harkowska podejrzana o stosowanie niedozwolonych środków
Następny artykułSimac Ladies Tour 2021: Uneken w cieniu ogromnej kraksy
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments