Lonneke Uneken (SD Worx) wygrała po finiszu z małej grupki trzeci etap holenderskiej „etapówki”. Liderką pozostała Marlen Reusser (Alé BTC Ljubljana).

Trzeci etap Simac Ladies Tour liczył prawie 126 kilometrów i prowadził z Stramproy do Weert. Na płaskiej trasie usytuowana była tylko jedna lotna premia.

Od samego początku mieliśmy spore tempo, co uniemożliwiało zawiązanie się odjazdu. Po 40 kilometrach cały peleton jechał wspólnie.

Po 60 kilometrach z peletonu oderwało się kilkanaście zawodniczek. Jednak ich przygoda w ucieczce zakończyła się bardzo szybko. W kolejną akcję zabrała się Quinty Ton (GT Krush Tunap). Holenderka chciała dojechać do bonusowej premii jako pierwsza, ale peleton jej na to nie pozwolił.

Na lotnej premii pierwsza zameldowała się Silvia Persico (Valcar – Travel & Service). Kolejne miejsca zajęły Femke Markus (Parkhotel Valkenburg) i Chiara Consonni (Valcar – Travel & Service).

30 kilometrów przed metą w odjazd zabrała się Daniek Hengeveld (GT Krush Tunap). Młoda Holenderka podczas tegorocznego Healthy Ageing Tour świetnie jechała na pierwszym etapie, gdzie po solowym ataku peleton dogonił ją na…150 metrów przed metą.

Tym razem jej ucieczka zakończyła się już na 15 kilometrów przed metą. Sześć kilometrów przed metą doszło do ogromnej kraksy w peletonie. Przez tę sytuację na czele pojawiło się sześć zawodniczek: Chantal van den Broek-Blaak, Amy Pieters, Lonneke Uneken i Demi Vollering (wszystkie SD Worx), Susanne Andersen i Pfeiffer Georgi (Team DSM).

Ta szóstka dojechała do mety i walczyła o zwycięstwo. Najszybsza okazała się Lonneke Uneken (SD Worx). Kolejne dwa miejsca zajęły zawodniczki Team DSM: Susanne Andersen i Pfeiffer Georgi.

Liderką pozostała Marlen Reusser (Alé BTC Ljubljana).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Lonneke Uneken (Ned) Team SD Worx 2:52:41
2 Susanne Andersen (Nor) Team DSM
3 Pfeiffer Georgi (GBr) Team DSM
4 Chantal van den Broek-Blaak (Ned) Team SD Worx
5 Amy Pieters (Ned) Team SD Worx
6 Demi Vollering (Ned) Team SD Worx
7 Marta Bastianelli (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 0:00:14
8 Marianne Vos (Ned) Jumbo-Visma Women Team
9 Chiara Consonni (Ita) Valcar-Travel & Service 0:00:29
10 Amalie Dideriksen (Den) Trek-Segafredo
11 Alison Jackson (Can) Liv Racing
12 Ellen van Dijk (Ned) Trek-Segafredo
13 Amber van der Hulst (Ned) Parkhotel Valkenburg
14 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
15 Danique Braam (Ned) Lotto Soudal Ladies
16 Marta Jaskulska (Pol) Liv Racing
17 Anouska Koster (Ned) Jumbo-Visma Women Team
18 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
19 Marlen Reusser (Swi) Ale’ BTC Ljubljana
20 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
21 Daniek Hengeveld (Ned) GT Krush Tunap Pro Cycling
22 Elisa Balsamo (Ita) Valcar-Travel & Service
23 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg
24 Janneke Ensing (Ned) Team BikeExchange
25 Laura Tomasi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
26 Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service
27 Lieke Nooijen (Ned) Parkhotel Valkenburg
28 Jeanne Korevaar (Ned) Liv Racing 0:00:43
29 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:00:49
30 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg
31 Quinty Ton (Ned) GT Krush Tunap Pro Cycling
32 Sanne Bouwmeester (Ned) GT Krush Tunap Pro Cycling
33 Teuntje Beekhuis (Ned) Jumbo-Visma Women Team
34 Karlijn Swinkels (Ned) Jumbo-Visma Women Team
35 Romy Kasper (Ger) Jumbo-Visma Women Team 0:00:29
36 Mischa Bredewold (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:59
37 Silke Smulders (Ned) Lotto Soudal Ladies
38 Hanna Nilsson (Swe) Lotto Soudal Ladies
39 Margaux Vigie (Fra) Valcar-Travel & Service
40 Silvia Persico (Ita) Valcar-Travel & Service
41 Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:01:38
42 Valerie Demey (Bel) Liv Racing
43 Lea Lin Teutenberg (Ger) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
44 Elise Vander Sande (Bel) Lotto Soudal Ladies
45 Femke Gerritse (Ned) Parkhotel Valkenburg
46 Henrietta Colborne (GBr) GT Krush Tunap Pro Cycling 0:01:51
47 Maaike Boogaard (Ned) Ale’ BTC Ljubljana
48 Pernille Mathiesen (Den) Jumbo-Visma Women Team
49 Franziska Brauße (Ger) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
50 Ilse Pluimers (Ned) NXTG Racing 0:02:05
51 Julia Borgström (Swe) NXTG Racing
52 Maud Rijnbeek (Ned) NXTG Racing
53 Britt Knaven (Bel) NXTG Racing
54 Catalina Anais Soto Campos (Chi) NXTG Racing
55 Clara Copponi (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
56 Julie Leth (Den) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
57 Nienke Wasmus (Ned) GT Krush Tunap Pro Cycling
58 Evy Kuijpers (Ned) Liv Racing
59 Ella Harris (NZl) Canyon-SRAM Racing
60 Leah Kirchmann (Can) Team DSM 0:02:23
61 Alana Castrique (Bel) Lotto Soudal Ladies
62 Charlotte Kool (Ned) NXTG Racing
63 Kirsten Wild (Ned) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
64 Megan Jastrab (USA) Team DSM 0:02:42
65 Teniel Campbell (TTo) Team BikeExchange
66 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing
67 Jesse Vandenbulcke (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:00:29
68 Georgia Williams (NZl) Team BikeExchange 0:03:34
69 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Movistar Team Women
70 Lauretta Hanson (Aus) Trek-Segafredo
71 Eleonora Camilla Gasparrini (Ita) Valcar-Travel & Service
72 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:04:37
73 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing 0:06:05
74 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
75 Emma Norsgaard (Den) Movistar Team Women
76 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
77 Sarah Roy (Aus) Team BikeExchange 0:06:42
78 Jessica Allen (Aus) Team BikeExchange
79 Julia Soek (Ned) Team DSM 0:06:49
80 Lorena Wiebes (Ned) Team DSM
81 Trixi Worrack (Ger) Trek-Segafredo 0:07:25
82 Chloe Hosking (Aus) Trek-Segafredo
83 Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women 0:08:48
84 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women
85 Jelena Eric (Srb) Movistar Team Women 0:09:28
DNF Anastasiia Chursina (Rus) Ale’ BTC Ljubljana
DNF Elena Cecchini (Ita) Team SD Worx
DNF Christine Majerus (Lux) Team SD Worx
DNF Letizia Paternoster (Ita) Trek-Segafredo
DNF Clara Lundmark (Swe) GT Krush Tunap Pro Cycling

 

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Marlen Reusser (Swi) Ale’ BTC Ljubljana 6:35:27
2 Chantal van den Broek-Blaak (Ned) Team SD Worx 0:00:10
3 Ellen van Dijk (Ned) Trek-Segafredo 0:00:12
4 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing 0:00:47
5 Demi Vollering (Ned) Team SD Worx 0:00:50
6 Pfeiffer Georgi (GBr) Team DSM 0:01:07
7 Marianne Vos (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:01:19
8 Amy Pieters (Ned) Team SD Worx 0:01:28
9 Anouska Koster (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:01:29
10 Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service 0:01:37
11 Alison Jackson (Can) Liv Racing 0:01:54
12 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
13 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:01:56
14 Marta Jaskulska (Pol) Liv Racing 0:02:08
15 Lonneke Uneken (Ned) Team SD Worx 0:02:10
16 Jeanne Korevaar (Ned) Liv Racing 0:02:12
17 Elisa Balsamo (Ita) Valcar-Travel & Service
18 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:02:25
19 Mischa Bredewold (Ned) Parkhotel Valkenburg
20 Marta Bastianelli (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
21 Amber van der Hulst (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:30
22 Janneke Ensing (Ned) Team BikeExchange
23 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:36
24 Daniek Hengeveld (Ned) GT Krush Tunap Pro Cycling 0:02:43
25 Susanne Andersen (Nor) Team DSM 0:02:47
26 Romy Kasper (Ger) Jumbo-Visma Women Team 0:02:49
27 Jesse Vandenbulcke (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:02:51
28 Teuntje Beekhuis (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:02:57
29 Karlijn Swinkels (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:02:59
30 Danique Braam (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:03:01
31 Hanna Nilsson (Swe) Lotto Soudal Ladies 0:03:02
32 Chiara Consonni (Ita) Valcar-Travel & Service
33 Silke Smulders (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:03:08
34 Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:03:10
35 Julie Leth (Den) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:03:14
36 Franziska Brauße (Ger) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:03:15
37 Laura Tomasi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 0:03:21
38 Pernille Mathiesen (Den) Jumbo-Visma Women Team 0:03:25
39 Amalie Dideriksen (Den) Trek-Segafredo 0:03:31
40 Silvia Persico (Ita) Valcar-Travel & Service 0:03:37
41 Ilse Pluimers (Ned) NXTG Racing 0:03:40
42 Kirsten Wild (Ned) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:03:43
43 Margaux Vigie (Fra) Valcar-Travel & Service 0:03:44
44 Maaike Boogaard (Ned) Ale’ BTC Ljubljana 0:03:52
45 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing 0:03:54
46 Quinty Ton (Ned) GT Krush Tunap Pro Cycling 0:03:55
47 Leah Kirchmann (Can) Team DSM
48 Ella Harris (NZl) Canyon-SRAM Racing 0:03:59
49 Clara Copponi (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:04:02
50 Catalina Anais Soto Campos (Chi) NXTG Racing 0:04:09
51 Lea Lin Teutenberg (Ger) Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
52 Femke Gerritse (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:04:13
53 Maud Rijnbeek (Ned) NXTG Racing 0:04:25
54 Teniel Campbell (TTo) Team BikeExchange 0:04:29
55 Valerie Demey (Bel) Liv Racing 0:04:33
56 Julia Borgström (Swe) NXTG Racing 0:04:42
57 Megan Jastrab (USA) Team DSM 0:04:44
58 Evy Kuijpers (Ned) Liv Racing 0:04:56
59 Charlotte Kool (Ned) NXTG Racing
60 Henrietta Colborne (GBr) GT Krush Tunap Pro Cycling 0:05:01
61 Lieke Nooijen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:05:02
62 Alana Castrique (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:05:16
63 Elise Vander Sande (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:05:28
64 Lauretta Hanson (Aus) Trek-Segafredo 0:05:45
65 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:05:57
66 Eleonora Camilla Gasparrini (Ita) Valcar-Travel & Service 0:06:18
67 Nienke Wasmus (Ned) GT Krush Tunap Pro Cycling 0:06:24
68 Emma Norsgaard (Den) Movistar Team Women 0:06:37
69 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Movistar Team Women 0:06:47
70 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:06:59
71 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing 0:07:05
72 Britt Knaven (Bel) NXTG Racing
73 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing 0:07:27
74 Sarah Roy (Aus) Team BikeExchange 0:07:44
75 Lorena Wiebes (Ned) Team DSM 0:08:08
76 Georgia Williams (NZl) Team BikeExchange 0:08:15
77 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing 0:08:30
78 Sanne Bouwmeester (Ned) GT Krush Tunap Pro Cycling 0:09:07
79 Chloe Hosking (Aus) Trek-Segafredo 0:09:21
80 Trixi Worrack (Ger) Trek-Segafredo 0:09:54
81 Julia Soek (Ned) Team DSM 0:10:12
82 Jessica Allen (Aus) Team BikeExchange 0:10:47
83 Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women 0:11:37
84 Jelena Eric (Srb) Movistar Team Women 0:12:09
85 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women 0:13:13
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments