fot. INEOS Greandiers

Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas planuje w pozostałej części sezonu 2021 skupić się na obronie tęczowej koszulki w tej specjalności. Zanim jednak do tego dojdzie kolarz ekipy INEOS Grenadiers wystąpi, także w mistrzostwach Europy w Trentino.

Filippo Ganna ma za sobą pracowity okres. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio brał on udział w jeździe indywidualnej na czas wokół toru Fuji. W tej rywalizacji 25-latek zajął piąte miejsce. Jednak zaledwie tydzień później Ganna wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji Włoch wygrał na welodromie drużynowy wyścig na dochodzenie na dystansie 4-kilometrów, bijąc przy tym rekord świata.

Po swoim powrocie z Japonii w minionym tygodniu Filippo Ganna startował w wyścigu Tour of Norway, który był dla niego jednym ze startów przygotowawczych do docelowych imprez. We wrześniu mistrz świata w ITT planuje powalczyć o tytuł w tej specjalności podczas mistrzostw Europy w Trentino, a następnie będzie bronić tęczowej koszulki we Flandrii.

Natomiast w październiku kolarz drużyny INEOS Grenadiers powróci na kolarski tor. Celem Włocha będą mistrzostwa świata w Roubaix, które odbędą się w dniach 20-24 października. Kierownictwo brytyjskiego zespołu według informacji włoskiego portalu Tuttobiciweb chciało, aby Ganna pojawił się w Roubaix, ale przy okazji monumentu Paryż-Roubaix. Jednakże najnowsze wieści wspomnianego portalu wskazują na to, że sam zainteresowany podjął decyzję o zaniechaniu startu w „Piekle Północy” w celu lepszego przygotowania się do światowego czempionatu w kolarstwie torowym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments