Foto: Getty Images Sport

Alexander Kristoff (UAE Team Emirates) wygrał po finiszu z grupy drugi etap niemieckiej „etapówki”. Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe) utrzymał koszulkę lidera. 

Drugi etap Deutschland Tour rozpoczął się w Sangerhausen, a po ponad 180 kilometrach kolarze mieli finiszować w Ilmenau. Na trasie były dwa oznaczone podjazdy, dwa lotne finisze i premia bonusowa.

W ucieczkę dziś zabrali się: Jannis Peter (reprezentacja Niemiec), Marc Soler (Movistar Team), Louis Vervaeke (Alpecin-Fenix), Francisco Galván (Equipo Kern Pharma) i Kyle Murphy (Rally Cycling).

Na pierwszej górskiej premii Kyffhäuser Climb (4,3 km długości; średnie nachylenie 6,1 %) pierwszy zameldował się Murphy. Przewaga ucieczki szybko urosła do trzech minut. Niestety tuż przed lotną premią w peletonie doszło do sporej kraksy, w którą zaplątali się między innymi André Greipel (Israel Start-Up Nation) i Rémi Cavagna (Deceuninck – Quick Step). Przez kraksę wycofali się z rywalizacji Rick Zabel (Israel Start-Up Nation) i Nathan Brown (Rally Cycling).

50 kilometrów przed metą przez wiejący boczny wiatr peleton mocno się naciągnął. W ucieczce na samotny atak zdecydował się Vervaeke. Reszta harcowników została doścignięta, ale po chwili skontrował Immanuel Stark (P&S Metalltechnik). Niemiecki kolarz mimo ogromnych ambicji został doścignięty przez dużą grupę.

Na 18 kilometrów przed metą Vervaeke miał minutę przewagi nad peletonem. Belg wygrał premię górską Unterpörlitz Climb (1,4 km długości; średnie nachylenie 5,1 %) i miał tyle samo punktów w klasyfikacji górskiej co Kyle Murphy (Rally Cycling).

Peleton na dość wymagających rundach w Ilmenau przyspieszył i dogonił kolarza Alpecin – Fenix na 7500 metrów przed metą. Na bonusowej premii trzy sekundy zarobił Georg Zimmermann (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux), dwie Nils Politt (BORA – hansgrohe), a jedną Marco Haller (Bahrain – Victorious).

Na krótkich podjazdach peleton się porwał, ale o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najlepiej na krętej końcówce zachował się Alexander Kristoff (UAE Team Emirates). Norweg praktycznie na kresce wyprzedził Phila Bauhausa (Bahrain – Victorious). Trzecie miejsce wywalczył Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).

Wyniki drugiego etapu:

1 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 4:24:12
2 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious
3 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
4 Jannik Steimle (Ger) Deceuninck-QuickStep 0:00:02
5 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
6 Rasmus Tiller (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
7 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
8 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team
9 Luca Mozzato (Ita) B&B Hotels p/b KTM
10 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep
11 John Degenkolb (Ger) German National Team
12 Clément Berthet (Fra) AG2R Citroën Team
13 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
14 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious
15 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
16 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep
17 Tom Lindner (Ger) P & S Metalltechnik
18 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe
19 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious
20 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
21 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
22 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep
23 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep
24 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep
25 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation
26 Sebastian Mora Vedri (Spa) Movistar Team
27 Jonas Rutsch (Ger) German National Team
28 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team
29 Fabio Van Den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
30 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
31 Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates
32 Juri Hollmann (Ger) Movistar Team
33 Marius Mayrhofer (Ger) Team DSM
34 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
35 Ben Tulett (GBr) Alpecin-Fenix
36 Ruben Apers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
37 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma
38 Marco Canola (Ita) Gazprom-RusVelo
39 Jens Reynders (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
40 Marcel Meisen (Ger) Alpecin-Fenix
41 Niklas Märkl (Ger) Team DSM
42 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
43 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain Victorious
44 Justin Wolf (Ger) Bike Aid 0:00:37
45 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation
46 David van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix 0:00:41
47 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:00:53
48 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma
49 Michiel Stockman (Bel) Team SKS Sauerland NRW 0:00:58
50 Eirik Lunder (Nor) Gazprom-RusVelo
51 Maxime Jarnet (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
52 Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels p/b KTM
53 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation 0:01:06
54 Jakob Geßner (Ger) German National Team
55 Pirmin Benz (Ger) German National Team
56 Nickolas Zukowsky (Can) Rally Cycling 0:01:20
57 Johannes Hodapp (Ger) Team SKS Sauerland NRW
58 Julian Lino (Fra) Bike Aid
59 Kristoffer Halvorsen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:01:23
60 Carl Fredrik Hagen (Nor) Israel Start-up Nation 0:01:43
61 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:02:14
62 Michel Aschenbrenner (Ger) P & S Metalltechnik 0:02:32
63 Roman Duckert (Ger) Team Dauner-Akkon
64 Marco Brenner (Ger) Team DSM
65 Théo Delacroix (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:03:18
66 Henri Uhlig (Ger) German National Team
67 Sander De Pestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
68 Stephen Bassett (USA) Rally Cycling
69 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain Victorious 0:03:20
70 Domen Novak (Slo) Bahrain Victorious
71 Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix
72 Max Kanter (Ger) Team DSM
73 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
74 Kim Alexander Heiduk (Ger) Team Lotto-Kern Haus
75 Johannes Adamietz (Ger) Team SKS Sauerland NRW
76 Abram Stockman (Bel) Team SKS Sauerland NRW 0:03:49
77 Christian Maximilian Koch (Ger) Team Lotto-Kern Haus
78 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:04:36
79 Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix 0:05:49
80 Alex Richardson (GBr) Alpecin-Fenix
81 Dominik Röber (Ger) P & S Metalltechnik
82 Fredrik Dversnes (Nor) Gazprom-RusVelo
83 Syver Wærsted (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
84 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
85 Tobias Nolde (Ger) P & S Metalltechnik 0:05:52
86 Danny van der Tuuk (Ned) Equipo Kern Pharma 0:06:05
87 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:06:51
88 Sven Thurau (Ger) Team Dauner-Akkon 0:07:59
89 Alex Colman (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
90 Jan-Marc Temmen (Ger) Team Dauner-Akkon
91 Ben King (USA) Rally Cycling
92 Pierre-Pascal Keup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
93 Bert De Backer (Bel) B&B Hotels p/b KTM
94 Immanuel Stark (Ger) P & S Metalltechnik 0:08:04
95 Jannis Peter (Ger) German National Team
96 Igor Boev (Rus) Gazprom-RusVelo
97 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:08:07
98 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM
99 Nans Peters (Fra) AG2R Citroën Team
100 Valentin Retailleau (Fra) AG2R Citroën Team
101 Jordi Lopez Caravaca (Spa) Equipo Kern Pharma
102 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM
103 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
104 Felix Groß (Ger) UAE Team Emirates
105 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
106 Jon Knolle (Ger) Team SKS Sauerland NRW
107 Marti Marquez Roman (Spa) Equipo Kern Pharma
108 Marc Soler (Spa) Movistar Team
109 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-RusVelo
110 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
111 Robert Jägeler (Ger) P & S Metalltechnik
112 Michel Gießelmann (Ger) Team SKS Sauerland NRW 0:09:02
113 Julius Johansen (Den) Uno-X Pro Cycling Team 0:09:33
114 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
115 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid 0:11:08
116 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid
117 Mario Spengler (Swi) Team Lotto-Kern Haus 0:12:53
118 Martin Salmon (Ger) Team DSM
119 Florian Stork (Ger) Team DSM
120 Azzedine Lagab (Alg) Bike Aid
121 Frederik Raßmann (Ger) Team Dauner-Akkon
122 Henning Bommel (Ger) Team Dauner-Akkon 0:15:17
123 Dominik Bauer (Ger) Team Dauner-Akkon 0:15:56
124 Dawit Yemane (Eri) Bike Aid 0:19:19
DNF Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation
DNF Petr Rikunov (Rus) Gazprom-RusVelo
DNF Alexander Evans (Aus) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
DNF Nathan Brown (USA) Rally Cycling
DNF Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus
DNS Dries De Pooter (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 8:30:59
2 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious 0:00:02
3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:00:04
4 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 0:00:11
5 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:00:13
6 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
7 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:14
8 Jannik Steimle (Ger) Deceuninck-QuickStep 0:00:16
9 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep
10 Luca Mozzato (Ita) B&B Hotels p/b KTM
11 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
12 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
13 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team
14 Rasmus Tiller (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
15 Sebastian Mora Vedri (Spa) Movistar Team
16 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep
17 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team
18 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
19 Marco Canola (Ita) Gazprom-RusVelo
20 Jens Reynders (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
21 Jonas Rutsch (Ger) German National Team
22 Niklas Märkl (Ger) Team DSM
23 Ruben Apers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
24 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep
25 Tom Lindner (Ger) P & S Metalltechnik
26 Fabio Van Den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
27 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
28 Clément Berthet (Fra) AG2R Citroën Team
29 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep
30 Juri Hollmann (Ger) Movistar Team
31 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma
32 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
33 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious
34 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain Victorious
35 Marius Mayrhofer (Ger) Team DSM
36 Marcel Meisen (Ger) Alpecin-Fenix
37 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
38 John Degenkolb (Ger) German National Team
39 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep
40 Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates
41 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
42 Ben Tulett (GBr) Alpecin-Fenix
43 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 0:00:46
44 Justin Wolf (Ger) Bike Aid 0:00:49
45 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation 0:00:51
46 David van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix 0:00:55
47 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:01:07
48 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
49 Eirik Lunder (Nor) Gazprom-RusVelo 0:01:12
50 Michiel Stockman (Bel) Team SKS Sauerland NRW
51 Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels p/b KTM
52 Maxime Jarnet (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
53 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation 0:01:20
54 Jakob Geßner (Ger) German National Team
55 Pirmin Benz (Ger) German National Team
56 Nickolas Zukowsky (Can) Rally Cycling 0:01:34
57 Johannes Hodapp (Ger) Team SKS Sauerland NRW
58 Julian Lino (Fra) Bike Aid
59 Kristoffer Halvorsen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:01:37
60 Carl Fredrik Hagen (Nor) Israel Start-up Nation 0:01:57
61 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:02:28
62 Michel Aschenbrenner (Ger) P & S Metalltechnik 0:02:46
63 Roman Duckert (Ger) Team Dauner-Akkon
64 Marco Brenner (Ger) Team DSM
65 Sander De Pestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:03:32
66 Théo Delacroix (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
67 Stephen Bassett (USA) Rally Cycling
68 Henri Uhlig (Ger) German National Team
69 Kim Alexander Heiduk (Ger) Team Lotto-Kern Haus 0:03:34
70 Max Kanter (Ger) Team DSM
71 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain Victorious
72 Domen Novak (Slo) Bahrain Victorious
73 Johannes Adamietz (Ger) Team SKS Sauerland NRW
74 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
75 Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix
76 Abram Stockman (Bel) Team SKS Sauerland NRW 0:04:03
77 Christian Maximilian Koch (Ger) Team Lotto-Kern Haus
78 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:04:50
79 Fredrik Dversnes (Nor) Gazprom-RusVelo 0:06:03
80 Alex Richardson (GBr) Alpecin-Fenix
81 Dominik Röber (Ger) P & S Metalltechnik
82 Syver Wærsted (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
83 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
84 Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix
85 Tobias Nolde (Ger) P & S Metalltechnik 0:06:06
86 Danny van der Tuuk (Ned) Equipo Kern Pharma 0:06:19
87 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:07:05
88 Jan-Marc Temmen (Ger) Team Dauner-Akkon 0:08:13
89 Sven Thurau (Ger) Team Dauner-Akkon
90 Ben King (USA) Rally Cycling
91 Bert De Backer (Bel) B&B Hotels p/b KTM
92 Alex Colman (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
93 Pierre-Pascal Keup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
94 Igor Boev (Rus) Gazprom-RusVelo 0:08:18
95 Immanuel Stark (Ger) P & S Metalltechnik
96 Jannis Peter (Ger) German National Team
97 Jon Knolle (Ger) Team SKS Sauerland NRW 0:08:20
98 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:08:21
99 Jordi Lopez Caravaca (Spa) Equipo Kern Pharma
100 Valentin Retailleau (Fra) AG2R Citroën Team
101 Nans Peters (Fra) AG2R Citroën Team
102 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM
103 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-RusVelo
104 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM
105 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team
106 Marc Soler (Spa) Movistar Team
107 Marti Marquez Roman (Spa) Equipo Kern Pharma
108 Felix Groß (Ger) UAE Team Emirates
109 Julius Johansen (Den) Uno-X Pro Cycling Team 0:09:47
110 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
111 Robert Jägeler (Ger) P & S Metalltechnik 0:10:47
112 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:10:51
113 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
114 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid 0:11:22
115 Azzedine Lagab (Alg) Bike Aid 0:13:07
116 Martin Salmon (Ger) Team DSM
117 Florian Stork (Ger) Team DSM
118 Mario Spengler (Swi) Team Lotto-Kern Haus
119 Frederik Raßmann (Ger) Team Dauner-Akkon
120 Michel Gießelmann (Ger) Team SKS Sauerland NRW 0:13:10
121 Henning Bommel (Ger) Team Dauner-Akkon 0:15:31
122 Dominik Bauer (Ger) Team Dauner-Akkon 0:16:10
123 Dawit Yemane (Eri) Bike Aid 0:19:33
124 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid 0:23:15
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments