Foto: Thomas Vergouwen / velowire

Connor Swift (Team Arkéa Samsic) wygrał klasyfikację generalną Tour Poitou – Charentes en Nouvelle Aquitaine. Etap wygrał Clément Carisey (Delko), dla którego to pierwszy triumf w profesjonalnej karierze. 

Ostatni etap francuskiej „etapówki” prowadził z Villefagnan do Poitiers i liczył prawie 165 kilometrów. W drugiej części trasa była pofałdowana i usytuowano na niej trzy oznaczone podjazdy.

Po kilku nieudanych atakach zawiązał się odjazd w składzie: Simone RAVANELLI (Androni Giocattoli-Sidermec), Clément CARISEY, Julien TRARIEUX (Delko), Julien DUVAL (AG2R Citroën Team), Artem NYCH (Gazprom-RusVelo), Florian MAÎTRE (Team TotalEnergies), Robin CARPENTER (Rally Cycling) oraz Ibon RUIZ SEDANO (Equipo Kern Pharma).

Ich przewaga oscylowała wokół dwóch minut. Na wszystkich trzech górskich premiach jako pierwszy meldował się Hiszpan Ruiz Sedano, ale w tej klasyfikacji prowadził Robin Juel Skivild (Uno-X Dare Development Team).

30 kilometrów przed metą prowadząca ósemka miała nadal dwie minuty zapasu nad dużą grupą. Peleton naciskał bardzo mocno, ale harcownicy nie mieli zamiaru odpuszczać.

Kiedy peleton zbliżył się na kilkanaście sekund z ucieczki na samotny atak zdecydował się Clément Carisey. Doświadczony Francuz jechał bardzo ambitnie i mimo, że peleton na ostatniej prostej miał go na wyciągnięcie ręki to mógł cieszyć się ze wspaniałego triumfu. To dla niego pierwsze zwycięstwo w profesjonalnej karierze!

Kolejne miejsca zajęli Simone Ravanelli (Androni Giocattoli – Sidermec) i Robin Carpenter (Rally Cycling).

Klasyfikację generalną wygrał Connor Swift (Team Arkéa Samsic).

Wyniki ostatniego etapu:

1. CARISEY Clément DELKO en 3h41’47”
2. RAVANELLI Simone ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 00:03
3. CARPENTER Robin RALLY CYCLING 00:03
4. TRARIEUX Julien DELKO 00:03
5. CONSONNI Simone COFIDIS 00:03
6. ZINGLE Axel COFIDIS 00:03
7. BONNAMOUR Franck B&B HOTELS P/B KTM 00:03
8. DUPONT Timothy BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:03
9. KOWALSKI Dylan XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:03
10. TESFAZION Natnael Ocbit ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 00:03
11. VELASCO Simone GAZPROM-RUSVELO 00:03
12. NYCH Artem GAZPROM-RUSVELO 00:03
13. BRUNEL Alexys GROUPAMA-FDJ 00:03
14. ANGULO SAMPEDRO Antonio EUSKALTEL-EUSKADI 00:03
15. CARDIS Romain ST MICHEL-AUBER 93 00:03
16. BELLETTI Manuel EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:03
17. TURGIS Anthony TOTAL ENERGIES 00:03
18. COTE Pier Andre RALLY CYCLING 00:03
19. HOFSTETTER Hugo ISRAEL START-UP NATION 00:03
20. HULGAARD Morten UNO-X PRO CYCLING TEAM 00:03
21. SWIFT Connor TEAM ARKEA-SAMSIC 00:03
22. MOLLY Kenny BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:03
23. STRAKHOV Dmitrii GAZPROM-RUSVELO 00:03
24. SISKEVICIUS Evaldas DELKO 00:03
25. BAIS Davide EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:03
26. ARMIRAIL Bruno GROUPAMA-FDJ 00:03
27. DELAPLACE Anthony TEAM ARKEA-SAMSIC 00:03
28. WARBASSE Lawrence AG2R CITROEN TEAM 00:03
29. RUIZ SEDANO Ibon EQUIPO KERN PHARMA 00:03
30. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R CITROEN TEAM 00:03
31. DE MARCHI Alessandro ISRAEL START-UP NATION 00:03
32. MAITRE Florian TOTAL ENERGIES 00:03
33. BOILEAU Alan B&B HOTELS P/B KTM 00:19
34. FETTER Erik EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:19
35. DEBEAUMARCHÉ Nicolas ST MICHEL-AUBER 93 00:21
36. GOLDSHTEIN Omer ISRAEL START-UP NATION 00:38
37. JAUREGUI Quentin B&B HOTELS P/B KTM 00:38
38. MIQUEL DELGADO Pau EQUIPO KERN PHARMA 00:38
39. RAJOVIC Dusan DELKO 00:38
40. JENSEN August DELKO 00:38
41. BOASSON HAGEN Edvald TOTAL ENERGIES 00:38
42. ROSSKOPF Joseph RALLY CYCLING 00:40
43. DALLA VALLE Nicolas BARDIANI CSF FAIZANE’ 00:40
44. PAILLOT Yoann ST MICHEL-AUBER 93 00:40
45. DUVAL Julien AG2R CITROEN TEAM 00:53
46. FERASSE Thibault B&B HOTELS P/B KTM 01:05
47. DE BIE Sean BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 01:28
48. ROSSETTO Stéphane ST MICHEL-AUBER 93 02:07
49. JOYCE Colin RALLY CYCLING 02:54
50. PICHON Laurent TEAM ARKEA-SAMSIC 03:15
51. PELIKAN János ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 03:15
52. PENHOET Paul GROUPAMA-FDJ 03:18
53. DE VOS Adam RALLY CYCLING 03:18
54. DENIS Thomas XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 03:18
55. TABELLION Valentin XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 03:18
56. VERMEULEN Emiel XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 03:18
57. BERHANE Natnael COFIDIS 03:18
58. PINOT Thibaut GROUPAMA-FDJ 03:18
59. ZANONCELLO Enrico BARDIANI CSF FAIZANE’ 03:18
60. CHERKASOV Nikolay GAZPROM-RUSVELO 03:18
61. LONARDI Giovanni BARDIANI CSF FAIZANE’ 03:18
62. LUCCA Riccardo GAZPROM-RUSVELO 03:18
63. KUZMIN Anton GAZPROM-RUSVELO 03:18
64. VENCHIARUTTI Nicola ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 03:18
65. ETXEBERRIA AZPILIKUETA Josu CAJA RURAL-SEGUROS RGA 03:18
66. SKIVILD Robin UNO-X PRO CYCLING TEAM 03:18
67. CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai EUSKALTEL-EUSKADI 03:18
68. LOPEZ FUENTES Diego EQUIPO KERN PHARMA 03:18
69. JUARISTI Txomin EUSKALTEL-EUSKADI 03:18
70. SEVILLA LOPEZ Diego Pablo EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 03:18
71. LE TURNIER Mathias DELKO 03:22
72. PEREZ Anthony COFIDIS 03:30
73. MAZZUCCO Fabio BARDIANI CSF FAIZANE’ 04:11
74. HUREL Tony ST MICHEL-AUBER 93 05:30
75. SOUPE Geoffrey TOTAL ENERGIES 06:50
76. AGIRRE EGAÑA Jon EQUIPO KERN PHARMA 06:50
77. JAIME FERNANDEZ Alex EQUIPO KERN PHARMA 06:50
78. VIEL Mattia ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 06:50
79. BALLARIN Iker EUSKALTEL-EUSKADI 06:50
80. MAESTRI Mirco BARDIANI CSF FAIZANE’ 06:50
81. SERRANO ALVAREZ Alberto CAJA RURAL-SEGUROS RGA 06:50
82. CHEVALIER Maxime B&B HOTELS P/B KTM 06:50
83. DELPHIS Thomas AG2R CITROEN TEAM 08:37
84. TERPSTRA Niki TOTAL ENERGIES 08:37
85. ZOCCARATO Samuele BARDIANI CSF FAIZANE’ 08:37
86. ROBEET Ludovic BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 08:37
87. ARCHIBALD John EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 09:17
88. HOLLYMAN Mason ISRAEL START-UP NATION 09:17
89. IRISARRI RINCON Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA 09:18
90. NICOLAU BELTRAN Joel CAJA RURAL-SEGUROS RGA 09:18
91. MURGUIALDAY Jokin CAJA RURAL-SEGUROS RGA 09:18
92. RIVI Samuele EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 09:18
93. WACKERMANN Luca EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 09:18
94. KULSET Sindre UNO-X PRO CYCLING TEAM 09:46
95. GRONDIN Donovan TEAM ARKEA-SAMSIC 10:34
96. RIOU Alan TEAM ARKEA-SAMSIC 10:34
97. LATOUR Pierre TOTAL ENERGIES 10:34
98. WIRTGEN Tom BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 11:03
99. VENNER Quentin BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 11:03
100. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio EUSKALTEL-EUSKADI 11:30
101. SAJNOK Szymon COFIDIS 11:30
102. MALUCELLI Matteo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 11:42

Końcowa klasyfikacja generalna:

1. SWIFT Connor TEAM ARKEA-SAMSIC en 16h01’28”
2. ARMIRAIL Bruno GROUPAMA-FDJ 00:12
3. HULGAARD Morten UNO-X PRO CYCLING TEAM 00:20
4. DE MARCHI Alessandro ISRAEL START-UP NATION 00:24
5. TURGIS Anthony TOTAL ENERGIES 00:30
6. DELAPLACE Anthony TEAM ARKEA-SAMSIC 00:39
7. BONNAMOUR Franck B&B HOTELS P/B KTM 00:44
8. CONSONNI Simone COFIDIS 00:59
9. COTE Pier Andre RALLY CYCLING 01:20
10. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R CITROEN TEAM 01:23
11. WARBASSE Lawrence AG2R CITROEN TEAM 01:55
12. CARDIS Romain ST MICHEL-AUBER 93 02:00
13. PAILLOT Yoann ST MICHEL-AUBER 93 02:03
14. FETTER Erik EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 02:10
15. NYCH Artem GAZPROM-RUSVELO 02:18
16. BRUNEL Alexys GROUPAMA-FDJ 02:31
17. TRARIEUX Julien DELKO 02:46
18. VELASCO Simone GAZPROM-RUSVELO 02:51
19. SISKEVICIUS Evaldas DELKO 03:00
20. BOILEAU Alan B&B HOTELS P/B KTM 03:01
21. CARISEY Clément DELKO 03:22
22. MAITRE Florian TOTAL ENERGIES 03:25
23. ANGULO SAMPEDRO Antonio EUSKALTEL-EUSKADI 03:29
24. GOLDSHTEIN Omer ISRAEL START-UP NATION 03:46
25. DUPONT Timothy BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 03:49
26. RAJOVIC Dusan DELKO 03:49
27. DE BIE Sean BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 03:52
28. JOYCE Colin RALLY CYCLING 03:59
29. MOLLY Kenny BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 04:01
30. BELLETTI Manuel EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 04:02
31. PENHOET Paul GROUPAMA-FDJ 05:07
32. PINOT Thibaut GROUPAMA-FDJ 05:30
33. TESFAZION Natnael Ocbit ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 05:54
34. KOWALSKI Dylan XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 05:58
35. RUIZ SEDANO Ibon EQUIPO KERN PHARMA 06:19
36. DALLA VALLE Nicolas BARDIANI CSF FAIZANE’ 06:20
37. HOFSTETTER Hugo ISRAEL START-UP NATION 06:50
38. BAIS Davide EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 07:23
39. BOASSON HAGEN Edvald TOTAL ENERGIES 07:26
40. STRAKHOV Dmitrii GAZPROM-RUSVELO 07:29
41. SEVILLA LOPEZ Diego Pablo EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 07:37
42. VERMEULEN Emiel XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 07:38
43. LONARDI Giovanni BARDIANI CSF FAIZANE’ 07:56
44. CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai EUSKALTEL-EUSKADI 08:19
45. RAVANELLI Simone ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 08:25
46. VENCHIARUTTI Nicola ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 08:30
47. MAZZUCCO Fabio BARDIANI CSF FAIZANE’ 08:41
48. PICHON Laurent TEAM ARKEA-SAMSIC 08:44
49. ETXEBERRIA AZPILIKUETA Josu CAJA RURAL-SEGUROS RGA 08:47
50. ZINGLE Axel COFIDIS 09:04
51. DUVAL Julien AG2R CITROEN TEAM 09:09
52. ROSSETTO Stéphane ST MICHEL-AUBER 93 09:19
53. CHEVALIER Maxime B&B HOTELS P/B KTM 09:46
54. DEBEAUMARCHÉ Nicolas ST MICHEL-AUBER 93 10:42
55. PEREZ Anthony COFIDIS 10:51
56. ROSSKOPF Joseph RALLY CYCLING 10:59
57. CARPENTER Robin RALLY CYCLING 11:03
58. LATOUR Pierre TOTAL ENERGIES 11:10
59. MAESTRI Mirco BARDIANI CSF FAIZANE’ 11:13
60. WACKERMANN Luca EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 11:45
61. RIVI Samuele EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 11:46
62. FERASSE Thibault B&B HOTELS P/B KTM 12:29
63. GRONDIN Donovan TEAM ARKEA-SAMSIC 13:03
64. SOUPE Geoffrey TOTAL ENERGIES 13:06
65. JUARISTI Txomin EUSKALTEL-EUSKADI 15:21
66. TERPSTRA Niki TOTAL ENERGIES 15:32
67. MALUCELLI Matteo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 16:38
68. DE VOS Adam RALLY CYCLING 16:42
69. DELPHIS Thomas AG2R CITROEN TEAM 16:53
70. WIRTGEN Tom BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 17:22
71. LE TURNIER Mathias DELKO 17:28
72. MIQUEL DELGADO Pau EQUIPO KERN PHARMA 17:37
73. LOPEZ FUENTES Diego EQUIPO KERN PHARMA 17:58
74. IRISARRI RINCON Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA 18:16
75. TABELLION Valentin XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 18:46
76. KUZMIN Anton GAZPROM-RUSVELO 19:06
77. RIOU Alan TEAM ARKEA-SAMSIC 20:27
78. CHERKASOV Nikolay GAZPROM-RUSVELO 20:34
79. SKIVILD Robin UNO-X PRO CYCLING TEAM 21:07
80. LUCCA Riccardo GAZPROM-RUSVELO 21:14
81. SAJNOK Szymon COFIDIS 21:51
82. ZOCCARATO Samuele BARDIANI CSF FAIZANE’ 22:27
83. PELIKAN János ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 22:48
84. HOLLYMAN Mason ISRAEL START-UP NATION 22:57
85. JENSEN August DELKO 23:53
86. ZANONCELLO Enrico BARDIANI CSF FAIZANE’ 24:01
87. BERHANE Natnael COFIDIS 24:23
88. HUREL Tony ST MICHEL-AUBER 93 24:43
89. SERRANO ALVAREZ Alberto CAJA RURAL-SEGUROS RGA 25:05
90. BALLARIN Iker EUSKALTEL-EUSKADI 26:44
91. ARCHIBALD John EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 27:46
92. JAUREGUI Quentin B&B HOTELS P/B KTM 27:48
93. DENIS Thomas XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 28:59
94. ROBEET Ludovic BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 29:00
95. AGIRRE EGAÑA Jon EQUIPO KERN PHARMA 30:40
96. MURGUIALDAY Jokin CAJA RURAL-SEGUROS RGA 31:23
97. JAIME FERNANDEZ Alex EQUIPO KERN PHARMA 32:07
98. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio EUSKALTEL-EUSKADI 33:06
99. NICOLAU BELTRAN Joel CAJA RURAL-SEGUROS RGA 35:12
100. KULSET Sindre UNO-X PRO CYCLING TEAM 36:22
101. VIEL Mattia ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 38:21
102. VENNER Quentin BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 41:44

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments