Florian Senechal, Matteo Trentin
fot. Deceuninck-QuickStep

13. etap La Vuelta ciclista a España przyniósł nam sprinterskie rozstrzygnięcia. Najszybszym z najszybszych w niesamowicie chaotycznej, acz pasjonującej końcówce okazał się być Florian Sénéchal. Koszulkę lidera jutro po raz kolejny założy Odd Christian Eiking.

Transfer – tym jednym słowem można by opisać trasę dzisiejszego odcinka liczącego 203km z Belmez do Villanueva de la Serena. Pozbawiony został on jakichkolwiek istotnych trudności, a prawdziwe emocje miały zacząć się na ostatnich kilometrach. Lotna premia została bowiem ulokowana nieco ponad 10km przed metą, w dodatku do rozdania na niej były bonusowe sekundy. Sam finisz, pominąwszy rondo na około 500m do mety, nie był techniczny.

Od startu do przodu ruszyła ledwie trójka kolarzy z hiszpańskich ekip występujących we Vuelcie z dzikimi kartami – Diego Rubio (Burgos-BH), Álvaro Cuadros (Caja Rural – Seguros RGA) i Luis Ángel Maté (Euskaltel – Euskadi). W niemal 40-stopniowym upale uciekinierzy trzymali około 2-3 minut przewagi nad peletonem.

60km przed metą doszło do prób rantowania w peletonie. W ich efekcie na pewien czas odpadła najpierw około 40-osobowa grupa, a później nawet większa, w której znalazł się Egan Bernal (INEOS Grenadiers). Niestety dla widowiska wszystko szybko się zjechało i kolarze wrócili do swoistej siesty.

Ucieczkę złapano 29km przed metą. Peleton w całości dotarł do lotnej premii, gdzie kompletnie bez walki kolejne 20 punktów podarowano Fabio Jakobsenowi. Jak widać nikogo już nie interesuje walka o zieloną koszulkę, a szkoda, bo nie ma przecież żadnej pewności, że Holender przetrwa góry w trzecim tygodniu i pomyślnie ukończy La Vueltę.

Końcówka była szalenie dynamiczna, co w połączeniu z rondami przyczyniło się do mocnego porwania się peletonu. Odczepiony został nawet Fabio Jakobsen, kolarze jechali w pojedynczym, bardzo porwanym sznurku. Starczy powiedzieć, że na mecie zostaną dziś zaliczone wcale nie takie małe różnice czasowe, a pierwsza dwójka oderwała się od reszty. Wygrywa Florian Sénéchal (Deceuninck – Quick Step), kolejne miejsca zajęli Matteo Trentin (UAE-Team Emirates) i Alberto Dainese (Team DSM).

Wyniki 13. etapu:

1  SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 4:58:23
2  TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates ,,
3  DAINESE Alberto Team DSM 0:02
4  MEZGEC Luka Team BikeExchange 0:03
5  DEWULF Stan AG2R Citroën Team ,,
6  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits ,,
7  EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation ,,
8  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi ,,
9  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates ,,
10  BERNAL Egan INEOS Grenadiers 0:06
11  KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix 0:09
12  VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step ,,
13  MODOLO Sacha Alpecin-Fenix 0:11
14  MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
15  ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
16  DENZ Nico Team DSM ,,
17  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe ,,
18  GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe ,,
19  YATES Adam INEOS Grenadiers ,,
20  LÓPEZ Miguel Ángel Movistar Team ,,
21  HAIG Jack Bahrain – Victorious ,,
22  EIKING Odd Christian Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
23  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma ,,
24  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal ,,
25  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma ,,
26  MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
27  VENTURINI Clément AG2R Citroën Team ,,
28  MAS Enric Movistar Team ,,
29  IZAGIRRE Gorka Astana – Premier Tech ,,
30  VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech ,,
31  MÄDER Gino Bahrain – Victorious ,,
32  VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma ,,
33  DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates ,,
34  MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits ,,
35  KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma ,,
36  ERVITI Imanol Movistar Team ,,
37  OOMEN Sam Team Jumbo-Visma ,,
38  BOL Jetse Burgos-BH ,,
39  CRAS Steff Lotto Soudal ,,
40  GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates ,,
41  SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
42  MATTHEWS Michael Team BikeExchange ,,
43  DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ ,,
44  LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
45  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
46  CICCONE Giulio Trek – Segafredo ,,
47  LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
48  ZEITS Andrey Team BikeExchange ,,
49  HOLMES Matthew Lotto Soudal ,,
50  ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits ,,
51  HENAO Sergio Team Qhubeka NextHash ,,
52  SANCHEZ Pelayo Burgos-BH 0:30
53  POLANC Jan UAE-Team Emirates ,,
54  ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
55  STANNARD Robert Team BikeExchange 0:37
56  CANAL Carlos Burgos-BH ,,
57  BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA 0:39
58  TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team ,,
59  NATAROV Yuriy Astana – Premier Tech ,,
60  MADRAZO Ángel Burgos-BH ,,
61  CABEDO Óscar Burgos-BH ,,
62  BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma ,,
63  ROUX Anthony Groupama – FDJ ,,
64  BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team ,,
65  MATÉ Luis Ángel Euskaltel – Euskadi ,,
66  LÓPEZ Juan Pedro Trek – Segafredo ,,
67  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team ,,
68  CHEREL Mikaël AG2R Citroën Team ,,
69  PALZER Anton BORA – hansgrohe ,,
70  KEUKELEIRE Jens EF Education – Nippo ,,
71  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe 0:45
72  GENIETS Kevin Groupama – FDJ ,,
73  LOBATO Juan José Euskaltel – Euskadi ,,
74  PLANCKAERT Edward Alpecin-Fenix ,,
75  MARTÍN Gotzon Euskaltel – Euskadi 0:50
76  ŠTYBAR Zdeněk Deceuninck – Quick Step 0:52
77  DE TIER Floris Alpecin-Fenix 0:58
78  ITURRIA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
79  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious 1:02
80  LAAS Martin BORA – hansgrohe 1:05
81  OKAMIKA Ander Burgos-BH ,,
82  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious ,,
83  PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
84  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
85  SUNDERLAND Dylan Team Qhubeka NextHash ,,
86  BARCELÓ Fernando Cofidis, Solutions Crédits ,,
87  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo ,,
88  BOU Joan Euskaltel – Euskadi ,,
89  PRODHOMME Nicolas AG2R Citroën Team ,,
90  CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team ,,
91  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe ,,
92  ARASHIRO Yukiya Bahrain – Victorious ,,
93  LANDA Mikel Bahrain – Victorious ,,
94  NIEVE Mikel Team BikeExchange ,,
95  NIV Guy Israel Start-Up Nation ,,
96  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates ,,
97  LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA ,,
98  KREDER Wesley Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
99  KIRSCH Alex Trek – Segafredo ,,
100  JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step ,,
101  PIDCOCK Thomas INEOS Grenadiers 1:18
102  VAN MELSEN Kévin Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:26
103  ČERNÝ Josef Deceuninck – Quick Step 1:36
104  BARDET Romain Team DSM ,,
105  NAVARRO Daniel Burgos-BH 1:39
106  SCHULTZ Nick Team BikeExchange ,,
107  TUSVELD Martijn Team DSM ,,
108  ZWIEHOFF Ben BORA – hansgrohe ,,
109  HOWSON Damien Team BikeExchange ,,
110  THWAITES Scott Alpecin-Fenix ,,
111  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
112  VAN GILS Maxim Lotto Soudal ,,
113  SCULLY Tom EF Education – Nippo ,,
114  PICCOLI James Israel Start-Up Nation ,,
115  MAJKA Rafał UAE-Team Emirates ,,
116  VERONA Carlos Movistar Team ,,
117  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo ,,
118  PADUN Mark Bahrain – Victorious ,,
119  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ ,,
120  MONIQUET Sylvain Lotto Soudal ,,
121  HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
122  HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits ,,
123  ARMÉE Sander Team Qhubeka NextHash ,,
124  CLAEYS Dimitri Team Qhubeka NextHash ,,
125  ARENSMAN Thymen Team DSM ,,
126  POELS Wout Bahrain – Victorious ,,
127  CORT Magnus EF Education – Nippo ,,
128  IZAGIRRE Ion Astana – Premier Tech ,,
129  HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
130  LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka NextHash ,,
131  SÁNCHEZ Luis León Astana – Premier Tech ,,
132  GESINK Robert Team Jumbo-Visma ,,
133  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers ,,
134  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA ,,
135  CAMARGO Diego Andrés EF Education – Nippo ,,
136  HAGA Chad Team DSM ,,
137  VINE Jay Alpecin-Fenix ,,
138  VANHOUCKE Harm Lotto Soudal ,,
139  VAN BAARLE Dylan INEOS Grenadiers ,,
140  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 1:48
141  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 1:50
142  HAMILTON Lucas Team BikeExchange 2:20
143  STORER Michael Team DSM ,,
144  PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers ,,
145  ARU Fabio Team Qhubeka NextHash ,,
146  NIBALI Antonio Trek – Segafredo ,,
147  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step ,,
148  BERWICK Sebastian Israel Start-Up Nation ,,
149  KRON Andreas Lotto Soudal ,,
150  OLIVEIRA Nelson Movistar Team ,,
151  CRADDOCK Lawson EF Education – Nippo ,,
152  SIMMONS Quinn Trek – Segafredo ,,
153  REIJNEN Kiel Trek – Segafredo ,,
154  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 2:48
155  HOFSTEDE Lennard Team Jumbo-Visma 2:53
156  CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 3:35
157  BIZKARRA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
158  FINÉ Eddy Cofidis, Solutions Crédits ,,
159  CAICEDO Jonathan Klever EF Education – Nippo ,,
160  AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
161  BROWN Connor Team Qhubeka NextHash ,,
162  RUBIO Diego Burgos-BH ,,
163  HAMILTON Chris Team DSM 3:43
164  CUADROS Álvaro Caja Rural – Seguros RGA ,,
165  KNOX James Deceuninck – Quick Step 4:12
DNS  SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe
DNS  FRAILE Omar Astana – Premier Tech

 

Klasyfikacja generalna po 13. etapach:

1  EIKING Odd Christian Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 50:31:52
2  MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits 0:58
3  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 1:56
4  MAS Enric Movistar Team 2:31
5  LÓPEZ Miguel Ángel Movistar Team 3:28
6  HAIG Jack Bahrain – Victorious 3:55
7  BERNAL Egan INEOS Grenadiers 4:41
8  YATES Adam INEOS Grenadiers 4:57
9  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 5:03
10  GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe 5:38
11  VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech 6:08
12  CICCONE Giulio Trek – Segafredo 6:20
13  MÄDER Gino Bahrain – Victorious 6:54
14  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 7:11
15  DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 7:15
16  LÓPEZ Juan Pedro Trek – Segafredo 10:03
17  POLANC Jan UAE-Team Emirates 13:37
18  KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma 15:33
19  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious 17:49
20  ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 21:58
21  BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 25:48
22  MAJKA Rafał UAE-Team Emirates 27:42
23  VERONA Carlos Movistar Team 28:06
24  TUSVELD Martijn Team DSM 33:57
25  ARU Fabio Team Qhubeka NextHash 35:32
26  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team 36:05
27  LANDA Mikel Bahrain – Victorious 37:16
28  IZAGIRRE Gorka Astana – Premier Tech 37:27
29  CRAS Steff Lotto Soudal 37:38
30  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 37:51
31  OOMEN Sam Team Jumbo-Visma 38:11
32  NIEVE Mikel Team BikeExchange 44:47
33  CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team 45:39
34  CABEDO Óscar Burgos-BH 45:40
35  HENAO Sergio Team Qhubeka NextHash 46:14
36  MOLARD Rudy Groupama – FDJ 48:08
37  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA 48:22
38  BARDET Romain Team DSM 49:26
39  PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 50:33
40  IZAGIRRE Ion Astana – Premier Tech 50:34
41  SCHULTZ Nick Team BikeExchange 51:10
42  LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 52:30
43  POELS Wout Bahrain – Victorious 52:49
44  ZEITS Andrey Team BikeExchange 53:47
45  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA 53:59
46  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo 54:44
47  SÁNCHEZ Luis León Astana – Premier Tech 56:20
48  VAN BAARLE Dylan INEOS Grenadiers 56:57
49  CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 57:47
50  MARTÍN Gotzon Euskaltel – Euskadi 1:00:21
51  STORER Michael Team DSM 1:00:23
52  MATÉ Luis Ángel Euskaltel – Euskadi 1:00:49
53  HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits 1:01:48
54  NAVARRO Daniel Burgos-BH 1:02:36
55  PICCOLI James Israel Start-Up Nation 1:03:21
56  KRON Andreas Lotto Soudal 1:06:39
57  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 1:08:11
58  CHEREL Mikaël AG2R Citroën Team 1:08:23
59  BIZKARRA Mikel Euskaltel – Euskadi 1:09:34
60  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 1:09:55
61  CORT Magnus EF Education – Nippo 1:12:51
62  DE TIER Floris Alpecin-Fenix 1:14:00
63  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 1:15:44
64  LE GAC Olivier Groupama – FDJ 1:16:08
65  KEUKELEIRE Jens EF Education – Nippo 1:16:12
66  GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates 1:16:15
67  PADUN Mark Bahrain – Victorious 1:16:53
68  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 1:17:31
69  HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:18:49
70  HAMILTON Lucas Team BikeExchange 1:20:37
71  BOL Jetse Burgos-BH 1:21:58
72  MATTHEWS Michael Team BikeExchange 1:23:01
73  VAN GILS Maxim Lotto Soudal 1:24:14
74  ROJAS José Joaquín Movistar Team 1:24:51
75  CRADDOCK Lawson EF Education – Nippo 1:25:12
76  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 1:25:28
77  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 1:25:42
78  DEWULF Stan AG2R Citroën Team 1:26:33
79  ZWIEHOFF Ben BORA – hansgrohe 1:28:06
80  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi 1:28:30
81  ROUX Anthony Groupama – FDJ 1:28:39
82  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:29:01
83  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 1:29:50
84  CAICEDO Jonathan Klever EF Education – Nippo 1:30:00
85  BOU Joan Euskaltel – Euskadi 1:31:05
86  NATAROV Yuriy Astana – Premier Tech 1:32:14
87  PRODHOMME Nicolas AG2R Citroën Team 1:32:22
88  BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 1:32:37
89  BARCELÓ Fernando Cofidis, Solutions Crédits 1:32:53
90  ERVITI Imanol Movistar Team 1:33:04
91  HOWSON Damien Team BikeExchange 1:34:04
92  TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates 1:34:05
93  MADRAZO Ángel Burgos-BH 1:34:39
94  OLIVEIRA Nelson Movistar Team 1:34:54
95  KNOX James Deceuninck – Quick Step 1:35:09
96  MONIQUET Sylvain Lotto Soudal 1:35:16
97  MEZGEC Luka Team BikeExchange 1:36:49
98  HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits 1:37:13
99  TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 1:38:30
100  CAMARGO Diego Andrés EF Education – Nippo 1:38:31
101  GESINK Robert Team Jumbo-Visma 1:39:45
102  VINE Jay Alpecin-Fenix 1:41:45
103  NIV Guy Israel Start-Up Nation 1:42:44
104  ARENSMAN Thymen Team DSM 1:43:00
105  VENTURINI Clément AG2R Citroën Team 1:43:26
106  ARMÉE Sander Team Qhubeka NextHash 1:43:30
107  BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA 1:43:49
108  SANCHEZ Pelayo Burgos-BH 1:44:23
109  ITURRIA Mikel Euskaltel – Euskadi 1:45:01
110  CANAL Carlos Burgos-BH 1:47:22
111  SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 1:47:34
112  HAMILTON Chris Team DSM 1:49:15
113  VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 1:50:19
114  VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma 1:51:03
115  DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 1:52:32
116  KREDER Wesley Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:53:15
117  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe 1:55:00
118  OKAMIKA Ander Burgos-BH 1:55:41
119  PIDCOCK Thomas INEOS Grenadiers 1:55:52
120  PLANCKAERT Edward Alpecin-Fenix 1:55:58
121  SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 1:56:11
122  NIBALI Antonio Trek – Segafredo 1:56:34
123  STANNARD Robert Team BikeExchange 1:56:43
124  GENIETS Kevin Groupama – FDJ 1:57:08
125  ARASHIRO Yukiya Bahrain – Victorious 1:57:23
126  LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA 1:57:41
127  AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel – Euskadi 1:57:42
128  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 1:58:12
129  FINÉ Eddy Cofidis, Solutions Crédits 1:59:09
130  CUADROS Álvaro Caja Rural – Seguros RGA 1:59:34
131  PALZER Anton BORA – hansgrohe 1:59:42
132  ŠTYBAR Zdeněk Deceuninck – Quick Step 2:00:02
133  SUNDERLAND Dylan Team Qhubeka NextHash 2:00:03
134  ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA 2:00:07
135  KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix 2:01:10
136  HOLMES Matthew Lotto Soudal 2:01:25
137  DENZ Nico Team DSM 2:03:07
138  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious 2:03:08
139  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 2:03:47
140  LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka NextHash 2:06:00
141  HAGA Chad Team DSM 2:07:10
142  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits 2:09:09
143  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 2:09:33
144  MODOLO Sacha Alpecin-Fenix 2:09:43
145  BERWICK Sebastian Israel Start-Up Nation 2:10:29
146  CLAEYS Dimitri Team Qhubeka NextHash 2:10:46
147  PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers 2:11:10
148  HOFSTEDE Lennard Team Jumbo-Visma 2:11:21
149  LOBATO Juan José Euskaltel – Euskadi 2:11:51
150  KIRSCH Alex Trek – Segafredo 2:14:00
151  VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step 2:14:02
152  BROWN Connor Team Qhubeka NextHash 2:14:41
153  THWAITES Scott Alpecin-Fenix 2:15:32
154  SCULLY Tom EF Education – Nippo 2:15:56
155  DAINESE Alberto Team DSM 2:16:13
156  VAN MELSEN Kévin Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:17:59
157  RUBIO Diego Burgos-BH 2:18:15
158  MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:18:19
159  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe 2:21:18
160  SIMMONS Quinn Trek – Segafredo 2:24:35
161  JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step 2:24:58
162  LAAS Martin BORA – hansgrohe 2:25:12
163  EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation 2:27:37
164  ČERNÝ Josef Deceuninck – Quick Step 2:30:14
165  REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 2:32:18

 

Klasyfikacja punktowa po 13. etapach (top20):

1  JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step 200
2  CORT Magnus EF Education – Nippo 114
3  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 106
4  TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates 103
5  DAINESE Alberto Team DSM 93
6  MATTHEWS Michael Team BikeExchange 92
7  DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 74
8  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 69
9  MAS Enric Movistar Team 69
10  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team 59
11  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits 59
12  LÓPEZ Miguel Ángel Movistar Team 52
13  STORER Michael Team DSM 50
14  DEWULF Stan AG2R Citroën Team 46
15  BOL Jetse Burgos-BH 45
16  GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe 44
17  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA 43
18  HAIG Jack Bahrain – Victorious 43
19  BERNAL Egan INEOS Grenadiers 43
20  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe 42

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments