fot. Lotto Soudal

Kolarskie zespoły planują przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu 2021. Na nowe rozwiązania w kwestii obozów przygotowawczych zdecydowała się ekipa Lotto Soudal.

Belgijska drużyna zamierza w styczniu w regionie autonomicznym Walencji w Hiszpanii zorganizować wspólny obóz treningowy, na którym kolarze będą szlifować swoją formę przed rozpoczęciem sezonu 2021. O zbliżających się wspólnych przygotowaniach w rozmowie z belgijskim dziennikiem Het Laatste Nieuws opowiedział generalny menedżer drużyny John Lelangue.

Podzieliliśmy się na trzy, oddzielne grupy, zamiast gromadzić wszystkich zawodników i pracowników zespołu na Majorce. Jest nas łącznie około siedemdziesięciu osób. Każda z trzech grup będzie zajmować oddzielny hotel w promieniu trzydziestu kilometrów od siebie w Javea, Oliva i Denia wraz z własnym personelem i całą flotą samochodów 

– mówił Belg.

Pewnym zaskoczeniem może być to, że pierwszy obóz treningowy ekipa Lotto Soudal organizuje dopiero w styczniu. Do tej pory to właśnie grudzień stał pod znakiem wspólnych przygotowań do sezonu, które rozpoczynały się na południu Starego Kontynentu. Z odpowiedzią śpieszy były zawodnik belgijskiej drużyny, a obecnie członek sztabu szkoleniowego Maxime Monfort.

Miniony sezon trwał do listopada. Uważamy, że pierwszy obóz treningowy w grudniu nie jest konieczny. Dlatego też, że klimat w Belgii jest dość sprzyjający do treningu na świeżym powietrzu do połowy grudnia

– powiedział szósty kolarz hiszpańskiej Vuelty z 2011 roku w rozmowie z Het Nieuwsblad.