fot. Movistar

Hiszpański portal Diario de Navarra podał liderów ekipy Movistar Team na Wielkie Toury w sezonie 2021.

W najbardziej prestiżowej trzytygodniówce – Tour de France – drużynę Eusebio Unzue będą prowadzić Enric Mas i nowy nabytek, Miguel Angel Lopez. W klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji “Wielkiej Pętli” kolarze zajęli kolejno piątą i szóstą pozycję. Zarówno Mas, jak i Lopez mają już na swoim koncie podium Wielkiego Touru – Hiszpan był drugi w hiszpańskiej Vuelcie, a Kolumbijczyk w przeszłości na trzecim miejscu kończył Giro i Vueltę. W przyszłym roku obaj kolarze z pewnością będą chcieli powalczyć o miejsce w pierwszej trójce Tour de France.

Kolejnym liderem ekipy Movistar Team jest doświadczony Alejandro Valverde. W przyszłym roku pojedzie on na własne konto w Vuelta a Espana. Oprócz tego wystartuje w igrzyskach olimpijskich, a z informacji Diario de Navarra wynika, że pozostała część kalendarza Valverde ma składać się głównie z hiszpańskich wyścigów. Najprawdopodobniej będzie to ostatni rok jego kilkunastoletniej, zawodowej kariery w trakcie której triumfował między innymi w Liege-Bastogne-Liege (czterokrotnie), La Fleche Wallonie (5 razy) oraz w klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana. Alejandro Valverde ma też w swojej kolekcji wiele medali mistrzostw świata, a po upragniony tytuł sięgnął w 2018 roku.

Liderem drużyny Eusebio Unzue na Giro d’Italia będzie Marc Soler. Hiszpan już w tym roku miał walczyć w “La Corsa Rosa”, ale plany ekipy uległy zmianie. Dotychczas jego najlepszym wynikiem w trzytygodniowym wyścigu było dziewiąte miejsce w ubiegłorocznej Vuelcie.