fot. ASO / Pauline Ballet

Matteo Trentin (CCC Team) to jeden z kolarzy, który bierze udział w dyskusjach na temat poprawy bezpieczeństwa zawodników podczas wyścigów. Włoch w wywiadzie dla Tuttobiciweb wypowiedział się między innymi na temat proponowanych zmian.

Włoch, który w tym sezonie ścigał się w barwach CCC Team, jest jednym z przedstawicieli CPA (Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych), które wraz z AIGCP (Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Drużyn Kolarskich), AIOCC (Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Wyścigów Kolarskich) i UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska) pracuje nad poprawą bezpieczeństwa kolarzy i kolarek na wyścigach.

Usiedliśmy przy stole z UCI i organizatorami poddaliśmy pod dyskusję wszystkie problemy, z którymi zetknęliśmy się podczas wyścigów. Organizatorzy też przedstawili ich trudności i rozpoczęliśmy dialog, ponieważ nikt nie chce wskazywać na nikogo palcem w potępieniu. Nie wierzę, że organizatorzy mogliby oszczędzać na barierkach wiedząc, że możemy sobie z tego powodu ucierpieć

– mówił Włoch.

Matteo Trentin zwrócił również uwagę na to, że zmiana przepisów będzie czasochłonnym procesem, ale jest to potrzebne, by zapobiec wypadkom. Włoch odniósł się też do barierek używanych w końcówkach wyścigów.

Poprosiliśmy o bezpieczniejsze barierki, ponieważ nie mogą one jedynie oddzielać nas od kibiców, ale trzeba także wziąć pod uwagę ryzyko dla kolarza, który może w nie uderzyć. Barierki powinny być ochronne, jak w narciarstwie albo łyżwiarstwie, gdzie znajduje się wyściółka łagodząca uderzenie. Poprosiliśmy też o nowe, trwałe zasady, których nie trzeba będzie modyfikować

– dodał Trentin.

Kolarz CCC Team powiedział też, że podczas rozmów był poruszany temat niebezpiecznych zachowań ze strony kolarzy.

Oczywiście kiedy mówimy o bezpieczeństwie musimy popatrzeć (na problem) ze wszystkich stron i każdy musi być zaangażowany, więc rozmawialiśmy o naszym niepoprawnym zachowaniu podczas wyścigów, które może powodować wypadki, i które nie może być tolerowane. My, kolarze, również popełniamy błędy.

Poprzedni artykułEnric Mas i Miguel Angel Lopez liderami Movistaru na Tour de France
Następny artykułSimon Yates: „Jazda przeciwko Adamowi będzie bardzo ciekawa po tylu latach spędzonych w jednej ekipie”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments