fot. Elisa Haumesser

Tobias Bayer będzie nowym zespołowym kolegą Mathieu van der Poela. Austriak podpisał umowę z Alpecin-Fenix.

Bayer to 21-latek, który w tym roku był jednym z lepszych zawodników w kategorii u23. Bardzo dobrze prezentował się choćby w Giro Ciclistico d’Italia (Baby Giro), gdzie do 6. etapu zajmował 8. miejsce w klasyfikacji generalnej, ale z siódmego, przedostatniego, musiał wycofać się z powodu kłopotów żołądkowych.

Na szczęście w pozostałych wyścigach miał nieco więcej szczęścia. W tym sezonie został m.in. młodzieżowym mistrzem Austrii i kilkukrotnie plasował się w czołówce wyścigów dla elity, takich jak GP Kranj czy Giro della Regione Friuli Venezia Giulia. Polscy kibice mogą go pamiętać natomiast z występu w Orlen Wyścig Narodów (przed tym wyścigiem przeprowadziliśmy z nim nawet krótki wywiad, z którego można dowiedzieć się wiele o życiu Tobiasa).

Jego transfer nie jest specjalnym zaskoczeniem – mówiło się o nim od dłuższego czasu. Dość nietypowe jest natomiast to, że został on potwierdzony nie przez Alpecin-Fenix, a przez dotychczasową ekipę Bayera – Tirol KTM Cycling Team – uznaną fabrykę talentów. W zeszłym roku wypuściła ona do World Touru Georga Zimmermanna (CCC Team) i Patricka Gampera (BORA-hansgrohe), a wcześniej wyszli z niej m.in Gregor Muhlberger i Lukas Postlberger.