fot. NTT Pro Cycling

Roman Kreuziger nowym kolarzem Gazprom-RusVelo. Doświadczony kolarz podpisał z rosyjskim zespołem roczny kontrakt.

W tym sezonie Czech był zawodnikiem NTT Pro Cycling, którego przyszłość wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania, podobnie zresztą, jak jego kariera. Z racji kryzysu pandemicznego, 34 lat na karku, ale także wyników, które dziś nie są już takie, jak jeszcze kilka lat temu to, że zwycięzcy Amstel Gold Race z 2013 roku uda się znaleźć nowy zespół nie było wcale przesądzone. Na szczęście po jego usługi zgłosiło się prokontynentalne Gazprom-RusVelo.

Podczas mojego pierwszego spotkania online z osobami zarządzającymi Gazprom-RusVelo otrzymałem od nich zastrzyk bardzo dobrej energii.  Zauważyłem, że bardzo we mnie wierzą. Podpisaliśmy kontrakt, więc teraz mogę spokojnie rozpocząć swoje przygotowania do kolejnego sezonu. Obecnie na rynku jest wielu bardzo solidnych kolarzy, więc bardzo doceniam, że to właśnie ja dostałem szansę. Znam Dmitrya Konysheva – dyrektora sportowego zespołu już od wielu lat i wiem, że jest świetnym specjalistą. Co więcej, mieszka on we Włoszech – bardzo blisko mojego domu, co oznacza, że będziemy mogli regularnie się spotykać

– mówił cytowany przez oficjalną stronę swojej nowej ekipy.

Transfer Czecha ma być kolejnym krokiem Gazprom-RusVelo w stronę otrzymania dzikiej karty na Giro d’Italia – wyścigu w którym ekipa startowała już w latach 2016-17 (w 2016 jeżdżący w niej Aleksander Foliforov wygrał nawet etap jazdy indywidualnej na czas). Wcześniej zespół zatrudnił Ilnura Zakarina, dla którego 34-latek ma być głównym przybocznym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments