fot. Gazprom-RusVelo/Getty Images Sport

Ponad 1,5 roku trwała sprawa między Międzynarodową Unią Kolarską a właścicielami licencji Gazprom-RusVelo. Ci drudzy pozwali UCI za zawieszenie ich zespołu w marcu 2022 roku w związku z zbrojną agresją Rosji na terytorium Ukrainy.

1 marca 2022 roku UCI podjęło szereg działań w odpowiedzi na agresję militarną na terytorium Ukrainy, za którą odpowiedzialne są rządy Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi. Wśród tych działań były także takie, które bezpośrednio dotyczyły zespołu Gazprom-RusVelo, który był wówczas zarejestrowany jako Pro Team. Międzynarodowa Unia Kolarska odebrała wszystkim zespołom narodowości rosyjskiej i białoruskiej licencje, w tym formacji Gazprom-RusVelo, a sponsorowanie marek lub produktów rosyjskich i białoruskich uznano za sprzeczne z art. 1.1.089 Regulaminu UCI.

Właściciele licencji rosyjskiego zespołu, Provelo AG, złożyli wówczas apelację do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS). Miało to miejsce w dniu 22 marca, a teraz CAS wydało orzeczenie odrzucające w całości roszczenia tej drużyny.

UCI z zadowoleniem przyjmuje to orzeczenie, które potwierdza zdecydowane stanowisko UCI w odpowiedzi na agresję militarną Rosji na terytorium Ukrainy

— napisano w komunikacie Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Poprzedni artykułPolska 5. krajem świata! Mamy komplet miejsc na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!
Następny artykułMichael Matthews: „Chcę zakończyć ten rok i zapomnieć o nim”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek

Durny werdykt. W tenisie dało się dopuścić Rosjan i Białorusinów. Ponadto NIGDY nie powinno się mieszać sportu i polityki. Sport uwielbiam a polityki nie cierpię !

siwy
siwy

Mirek , może i dobrze prawisz ale te wszystkie nie dopuszczenia sportowe w założeniu miały zniechęcić ruskich do tego co się dzieje. No ale to miało być w 100 % bez wyjątków takich jak piszesz , tenisiści itp.

Budyniowaty
Budyniowaty

To logika nakazywałaby zawiesić ekipę Israel premier tech