Kolejny kolarz Lotto Soudal U23 od przyszłego roku będzie ścigał się w barwach belgijskiej ekipy Sport Vlaanderen – Baloise. Tym razem dwuletni kontrakt podpisał Ruben Apers – zwycięzca klasyfikacji młodzieżowej Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Ruben Apers to 22-letni Belg, który sezon 2020 spędził w rozwojowej ekipie Lotto Soudal. Już w kategorii junior swoimi wynikami pokazywał, że jest bardzo utalentowany. Zajął trzecie miejsce w Internationale Niedersachsen-Rundfahrt der Junioren, a także meldował się w czołowej szóstce Trofeo Emilio Paganessi i wyścigu indywidualnej jazdy na czas na mistrzostwach świata.

W późniejszych latach zwyciężał między innymi na etapach Ronde Oost-Vlaanderen i Vuelta a Navarra. Zmagania w indywidualnej jeździe na czas regularnie kończył w czołówce. W tym sezonie odniósł triumf w GP de Saint-Souplet, a także był piąty w Brussel-Zepperenn i w czasówce na torze wyścigowym w Zolder. Młody Belg dobrze zaprezentował się też w polskich wyścigach – zwyciężył w klasyfikacji młodzieżowej Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, a wyścig Tour Bitwa Warszawska 1920 zakończył na dziesiątej pozycji w generalce. Kolarz Lotto Soudal U23 pomimo groźnego upadku zajął też 18. miejsce w Paryż – Tours dla młodzieżowców. Apers był też bliski zdobycia tytułu mistrza Belgii w wyścigu ze startu wspólnego do lat 23., jednak został złapany przez peleton na 700 metrów i ostatecznie ukończył rywalizację na 53. miejscu.

Do niedawna nie wiadomo było, gdzie Apers będzie jeździł w przyszłym sezonie, i czy w ogóle znajdzie zatrudnienie w zawodowej drużynie. Wczoraj ekipa Sport Vlaanderen – Baloise poinformowała, że 22-letni kolarz podpisał z nią dwuletni kontrakt. Apers dołączy do flandryjskiego zespołu wraz z dwoma kolegami z Lotto Soudal U23 – Wardem Vanhoofem i Arne Maritem, który triumfował na etapie Tour Bitwa Warszawska 1920 w Radzyminie.