fot. CCC-Liv

Podwójna mistrzyni RPA Ashleigh Moolman-Pasio w sezonie 2021 dołączy do drużyny SD Worx (obecnie Boels Dolmans). Oprócz reprezentantki RPA kolejnym nabytkiem holenderskiego zespołu została Czeszka Nikola Nosková.

Ashleigh Moolman-Pasio jest jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w kobiecym peletonie. Od 2019 roku 34-latka reprezentuje barwy ekipy CCC-Liv. Tylko w tym czasie zajmowała czwartą (2019 r.) oraz szóstą lokatę (2020 r.) w wyścigu Giro Rosa. W 2018 roku kolarka pochodząca z Pretorii, jeszcze w ekipie Cervélo-Bigla zajęła drugie miejsce w jedynym Grand Tourze dla kobiet.

Poza tym reprezentantka RPA wielokrotnie znajdowała się w czołówce, zarówno innych wyścigów etapowych, jak i klasycznych, co udowodniła ostatnio szóstym miejscem w La Flèche Wallonne Féminine. Moolman Pasio w rozmowie z mediami swojej nowej ekipy przyznała, że zawsze chciała być częścią tej ekipy.

Od paru lat jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu zespołu Boels Dolmans. Zawsze chciałam jeździć dla tej ekipy. Sposób, w jaki ta drużyna się ściga i przejmuję inicjatywę podczas wyścigów jest dla mnie bardzo interesujący. Siłą tego zespołu jest to, że mają możliwości i chęci, aby w końcowej fazie ważnych wyścigów grać różnymi kartami

– mówiła Ashleigh Moolman-Pasio, której kontrakt z nowym pracodawcą będzie obowiązywać przynajmniej do końca 2022 roku.

23-letnia Nikola Nosková jest za to dopiero u progu swojej kolarskiej kariery. Zawodniczka rodem z Czech podpisała roczną umowę z SD Worx. Do tej pory Nosková występowała w barwach zespołu Équipe Paule Ka, znanego wcześniej pod nazwą Bigla Pro Cycling. Do największych sukcesów Czeszki należy mistrzostwo Europy w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii dla zawodniczek poniżej 23 roku życia oraz trzykrotne mistrzostwo kraju, dwukrotnie w jeździe na czas i raz w wyścigu ze startu wspólnego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments