Fot. Miasto Toruń

Jeśli zastanawiacie się, jak po sezonie odpoczywa patron Akademii Copernicus Michał Kwiatkowski to zapraszamy na organizowane przez toruński klub imprezy i treningi. Popularny Kwiato jak tylko pojawił się w Toruniu po pracowitym sezonie, zaczął odwiedzać zawodniczki i zawodników Copernicus na zajęciach, a w środę, razem z Michałem Gołasiem i Łukaszem Owsianem rozgrzewali i kibicowali uczestnikom Mistrzostw Torunia. Trio zawodowców z Torunia to wielki skarb środowiska kolarskiego w Grodzie Kopernika i piękny przykład tego jak można wspierać młodych adeptów swojej dyscypliny sportowej.

W dniu 13.10.2021 na Placu Cyrkowym w Toruniu odbyły się zawody na rowerach MTB dla dzieci w wieku szkolnym. Impreza organizowana była przez UKS Copernicus CCC Toruń – Akademia Michała Kwiatkowskiego przy znaczącym wsparciu Urzędu Miasta Torunia – Wydziału Sportu i Rekreacji, a same zawody odbyły się w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół 2021/22.

Na starcie stanęło ponad 130 dzieci z toruńskich różnych szkół podstawowych, a rywalizacja toczyła się w 4 czterech grupach wiekowych dla dziewczynek i chłopców – klasa III, klasa IV, klasa V oraz klasa VI. Sama trasa przygotowana była w perfekcyjny sposób poprzez taśmowe oznakowanie na całej długości trochę ponad 1000m. Poza piaskiem i terenem polany nie było większych trudności, a liczyła się tylko dobra zabawa i wyłonienie najlepszych zawodników z toruńskich szkół. Dopisała także słoneczna pogoda.

Na trasie nie zabrakło patrona Akademii – Michała Kwiatkowskiego, który przeprowadził rozgrzewkę biegową oraz dokonał startu honorowego pierwszej kategorii. Zabrał on także głos motywując zawodników do uprawiania sportu, ale także do łączenia nauki ze sportem. Poza Mistrzem Świata z Ponferrady porozmawiać można było także z dwoma innymi zawodowcami – Michałem Gołasiem oraz Łukaszem Owsianem. Takie spotkanie dla młodych ludzi jest wielką motywacją do działania oraz zobaczeniem, że wokół nich są osoby które zawodowo uprawiają sport na najwyższym poziomie i można z nimi zamienić zdanie.

Cała impreza przebiegała w fantastycznej atmosferze rywalizacji, a dzieci nie odpuszczały finałowych metrów i walczyły do końca. Być może w tych zawodach wyłonieni zostali następcy naszych zawodowców, ale tego dowiemy się dopiero za parę lat 😊

Wyniki szkół:

Najlepsze szkoły – dziewczęta
1.    Szkoła Podstawowa Edukacja
2.    Szkoła Podstawowa nr 15
3.    Szkoła Podstawowa nr 8

Najlepsze szkoły – chłopcy
1.    Szkoła Podstawowa nr 24
2.    Szkoła Podstawowa nr 23
3.    Szkoła Podstawowa Edukacja

Poprzedni artykułMiguel Angel Lopez oficjalnie w Astanie!
Następny artykułMark Cavendish: „Sprinterzy nie dostaną zbyt wielu szans”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments