18-letni Franciszek Kaczorowski (Akademia Copernicus) oraz 20-letni Kacper Majewski (GKS Cartusia Kartuzy) podpisali kontrakty z francuską drużyną amatorską N3 du CC Villeneuve Saint-Germain.

Franciszek Kaczorowski bronił w tym sezonie barw Akademii Copernicus. W sezonie 2022 odnotował dwa bardzo dobre wyniki na krajowym podwórku – zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Wyścigu Szlakami Jury oraz dziewiątą lokatę w Złotym Kole w Dobczycach. Plasował się także w drugiej i trzeciej dziesiątce na kilku imprezach zagranicznych.

Kacper Majewski oprócz kolarstwa szosowego z powodzeniem uprawia kolarstwo torowe. Na tegorocznych mistrzostwach Polski elity zdobył złoty medal w wyścigu indywidualnym na 4 kilometry. W tym sezonie 20-latek wygrał wyścigu o Puchar Polski na szosie w Wielkopolsce i był 10. w prologu Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Poprzedni artykułPierre Rolland zakończył karierę
Następny artykułPrzełajowy Puchar Świata 2022/23: Mocna obsada wyścigów w Val di Sole
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.