fot. Daniele Molineris / Vitesse

Jak co wtorek, organizatorzy Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym opublikowali listy zgłoszeń do wyścigów kolejnej rundy, która w sobotę odbędzie się w Val di Sole. Znaleźli się na nich między innymi: Mathieu van der Poel, Fem van Empel, Eli Iserbyt, Puck Pieterse, także Silvia Persico – brązowa medalistka mistrzostw świata.

W najbliższą sobotę odbędzie się jeden z najbardziej charakterystycznych wyścigów przełajowych w kalendarzu – Puchar Świata w Val di Sole, znany ze swojej śnieżnej, zimowej scenerii. W tym roku również śniegu nie zabraknie – podobnie jak czołowych zawodników i zawodniczek, którzy staną na starcie we Włoszech.

Na opublikowanych dziś listach zgłoszeń do wyścigów Pucharu Świata znalazły się między innymi nazwiska takich zawodniczek, jak Fem van Empel (Pauwels Sauzen-Bingoal) – zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji – i Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck), dominujące w elicie kobiet. W zmaganiach kobiet zobaczymy też między innymi: Blankę Vas (Team SD Worx), Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck), a także wracającą do rywalizacji w tak międzynarodowej stawce Silvię Persico (Valcar – Travel & Service).

Brązowa medalistka mistrzostw świata w Fayetteville odniosła w tym roku cztery zwycięstwa w czterech startach na „swojej ziemi” w lokalnych wyścigach kategorii UCI C2.

W wyścigu mężczyzn, pod nieobecność Wout van Aerta i Tom Pidcock, głównym faworytem do zwycięstwa będzie Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), który na swoim koncie ma dwa triumfy w wyścigach Pucharu Świata. Oprócz Holendra, na starcie staną Laurens Sweeck (Crelan-Fristads) i Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal), zajmujący odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w „generalce” cyklu, a także Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen-Bingoal).

Listy zgłoszeń

Transmisja z wyścigu kobiet w Val di Sole będzie dostępna w sobotę od 12.50, a z rywalizacji mężczyzn od 14.20 w Playerze/GCN+.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments