fot. Groupama-FDJ

38-letni Matthieu Ladagnous zdradził, że po sezonie 2023 zakończy swoją przygodę z zawodowym sportem. Francuz to bardzo ciekawy przypadek zawodnika, bowiem całą swoją karierę spędził w jednym zespole – od 2006 roku reprezentuje funkcjonującą pod różnymi nazwami formację Groupama-FDJ.

Matthieu Ladagnous to jeden z największych weteranów w zawodowym peletonie. Dłużej od niego w jednej ekipie swoją przygodę z zawodowym kolarstwem kontynuuje tylko Imanol Erviti – ten od 2005 roku ściga się dla Movistar Teamu. 38-letni Francuz nie zostanie jednak numerem 1 w tej statystyce, bowiem już wiadomo, że sezon 2023 będzie ostatnim w jego zawodowej karierze.

Wkraczam w swój 18. sezon i będzie to mój ostatni. W tym roku zamierzam przekazać całe moje doświadczenie młodszemu pokoleniu i dobrze się bawić w każdym wyścigu, który jeszcze mnie czeka

— powiedział w rozmowie z CyclismActu z Matthieu Ladagnous.

38-latek nie wygrywa od niemalże dekady i prawdopodobnie jego największymi sukcesami w karierze na zawsze pozostaną wygrana w klasyfikacji generalnej 4 Dni Dunkierki z 2007 roku, triumf w La Tropicale Amissa Bongo 2009 czy 3 zwycięstwa na etapach Tour du Limousin. W 2013 roku Francuz był 5. w monumentalnym Ronde van Vlaanderen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments