ladagnousMatthieu Ladagnous (FDJ.fr) wygrał trzeci etap wyścigu Tour du Limousin. Pokonał on na finiszu Juliena Simon (Sojasun). Trzeci był Antonio Parrinello (Androni – Venezuela). Liderem pozostał Martin Elmiger (IAM Cycling).

Trzeci dzień zmagań w Tour du Limousin to etap z Ussac do Chamboulive. Kolarze mieli do pokonania prawie 183 km trasy, w tym trzy górskie premie. Prawie 30. kilometrów przed metą był usytuowany podjazd Côte des Costes (1,5 km długości, średnie nachylenie 11,1%), który mógł wnieść wiele do końcowej klasyfikacji generalnej

Od początku mieliśmy sporo ataków, ale ostatecznie peleton “puścił” ucieczkę w składzie: Théo Vimpère (BigMat-Auber 93), Frédéric Brun (AG2R La Mondiale) i Frans Claes (Crelan-Euphony). 60 km przed metą na kontrę z peletonu zdecydowali się: Thomas Voeckler, Perrig Quémeneur (obaj Europcar), Christophe Laborie (Sojasun), Giovanni Visconti (Movistar), Wesley Kreder, Maurits Lammertink (obaj Vacansoleil) i Thomas Vaubourzeix (La Pomme Marseille). Z kilometra na kilometr poszczególni harcownicy odpadali od ucieczki.

Najdłużej na czele utrzymał się Visconti, ale został wchłonięty przez peleton na 9 km przed metą. Ostatnie kilometry to szachowanie się ekip sprinterskich. Najlepiej wyszedł na tym Matthieu Ladagnous (FDJ.fr), który już dwukrotnie w 2011 roku wygrywał etapy na tym wyścigu! Drugie miejsce zajął Julien Simon (Sojasun). Liderem pozostał Martin Elmiger (IAM Cycling).

Najwyżej z kolarzy CCC Polsat Polkowice został sklasyfikowany Jacek Morajko (45. miejsce), a Grzegorz Stępniak, Tomasz Kiendyś i Jarosław Marycz wycofali się z wyścigu.

Wyniki:

1 LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ.fr 16 20 4:44:45

2 SIMON Julien Sojasun 11 12 ,,

3 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 6 7 ,,

4 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM 5 5 ,,

5 BILBAO LOPEZ DE ARMIENTA Pello Euskaltel – Euskadi 4 4 ,,

6 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 2 3 ,,

7 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits 2 ,,

8 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement 1 ,,

9 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team ,,

10 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,

11 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM ,,

12 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale ,,

13 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

14 PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team ,,

15 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

16 LABORIE Christophe Sojasun ,,

17 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

18 VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 ,,

19 DELAPLACE Anthony Sojasun ,,

20 ARASHIRO Yukiya Team Europcar ,,

21 ELMIGER Martin IAM Cycling ,,

22 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits ,,

23 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,,

24 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

25 JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

26 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,

27 FEDRIGO Pierrick Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

28 VISCONTI Giovanni Movistar Team ,,

29 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team ,,

30 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,

31 STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

32 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

33 ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 ,,

34 LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

35 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,

36 FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 ,,

37 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

38 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale ,,

39 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,

40 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

41 ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

42 DI CORRADO Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

43 GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

44 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

45 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice ,,

46 KARPETS Vladimir Movistar Team ,,

47 VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

48 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

49 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

50 GUAY Julien Sojasun ,,

51 DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony ,,

52 KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

53 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,

54 DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

55 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

56 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

57 DAVID Tom Crelan-Euphony ,,

58 SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi ,,

59 VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ.fr 0:23

60 ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

61 LEMOINE Cyril Sojasun 1:23

62 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 1:48

63 MEDEREL Maxime Sojasun 2:15

64 PICHOT Alexandre Team Europcar 2:25

65 CLAES Frans Crelan-Euphony ,,

66 KOSHEVOY Ilia Androni – Venezuela ,,

67 LöFKVIST Thomas IAM Cycling 5:33

68 JENNINGS Christopher La Pomme Marseille ,,

69 VOECKLER Thomas Team Europcar 7:34

70 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty 9:11

71 PREMONT Christophe Crelan-Euphony 10:18

72 NARDELLI Stefano Accent.jobs – Wanty 11:59

73 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

74 BERRY Joshua La Pomme Marseille ,,

75 DUVAL Julien Roubaix – Lille Métropole ,,

76 TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,

77 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela ,,

78 DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 ,,

79 LALOUETTE Kevin Roubaix – Lille Métropole ,,

80 PASQUALON Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

81 JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement ,,

82 VERMEULEN Franck Roubaix – Lille Métropole ,,

83 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,

84 GATTO Oscar Vini Fantini ,,

85 MARINO Jean Marc Sojasun ,,

86 PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement ,,

87 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun ,,

88 LANG Pirmin IAM Cycling ,,

89 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

90 SANZ UNZUE Enrique Movistar Team 14:11

91 FERNANDEZ Airan Vini Fantini 15:52

92 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

93 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits ,,

94 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

95 BACON Romain BigMat – Auber 93 ,,

96 MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi ,,

97 BAKKE Jason La Pomme Marseille ,,

98 DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole ,,

99 GARCIA AMBROA Ricardo Euskaltel – Euskadi ,,

100 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille ,,

101 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

102 HULSMANS Kevin Vini Fantini ,,

103 DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty ,,

104 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

105 BAZIN Nicolas BigMat – Auber 93 ,,

106 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

107 BOUYER Franck Team Europcar ,,

108 QUEMENEUR Perrig Team Europcar ,,

109 GENE Yohann Team Europcar ,,

110 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 19:39

111 PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole 21:33

112 BANDIERA Marco IAM Cycling 21:38

113 POZZO Mattia Vini Fantini ,,

114 VAN MELSEN Kevin Accent.jobs – Wanty ,,

115 DENIFL Stefan IAM Cycling ,,

116 RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi ,,

117 BRUN Frederic AG2R La Mondiale ,,

118 VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille ,,

119 BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

120 ERMETI Giairo Androni – Venezuela ,,

DNF IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale –

DNF RAVARD Anthony AG2R La Mondiale –

DNF FORTIN Filippo Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF DELLE STELLE Cristian Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice –

DNF KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice –

DNF STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice –

DNF JULES Justin La Pomme Marseille –

DNF KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole –

DNS GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) ELMIGER Martin IAM Cycling 8 13:44:47

2 (2) ARASHIRO Yukiya Team Europcar 0:03

3 (3) DI CORRADO Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox 0:18

4 (4) LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM 0:25

5 (5) MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 0:28

6 (6) BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale 0:31

7 (7) FEDRIGO Pierrick Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

8 (8) GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement 0:38

9 (9) DELAPLACE Anthony Sojasun 0:40

10 (10) LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits 0:43

11 (11) MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement 0:49

12 (15) LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ.fr 1:01

13 (14) SIMON Julien Sojasun 1:03

14 (13) LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 1:08

15 (20) VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 1:12

16 (16) LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM 1:13

17 (17) HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

18 (38) VISCONTI Giovanni Movistar Team 1:17

19 (19) ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 ,,

20 (21) PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team 1:19

21 (22) GUAY Julien Sojasun ,,

22 (24) BILBAO LOPEZ DE ARMIENTA Pello Euskaltel – Euskadi 1:20

23 (25) LABORIE Christophe Sojasun ,,

24 (30) CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

25 (29) DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

26 (34) HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

27 (33) DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

28 (26) IZAGIRRE INSAUSTI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,

29 (39) MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits ,,

30 (43) RIBLON Christophe AG2R La Mondiale ,,

31 (28) PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

32 (35) ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

33 (49) VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

34 (32) DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony ,,

35 (37) GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

36 (54) REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,

37 (44) STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

38 (31) SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi ,,

39 (36) LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

40 (51) JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

41 (46) FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 ,,

42 (40) KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

43 (55) MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team ,,

44 (60) ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

45 (59) MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice ,,

46 (57) VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

47 (61) VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

48 (64) KARPETS Vladimir Movistar Team ,,

49 (66) DAVID Tom Crelan-Euphony ,,

50 (48) ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ.fr 1:43

51 (70) RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 2:23

52 (72) KREDER Wesley Vacansoleil – DCM 2:25

53 (74) DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 2:45

54 (77) HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team 3:28

55 (50) CLAES Frans Crelan-Euphony 3:41

56 (58) PICHOT Alexandre Team Europcar 3:45

57 (68) MEDEREL Maxime Sojasun 4:02

58 (69) COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 4:04

59 (79) PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 4:05

60 (81) BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 4:17

61 (80) VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ.fr 4:32

62 (71) KOSHEVOY Ilia Androni – Venezuela 4:48

63 (76) LEMOINE Cyril Sojasun 4:50

64 (53) LöFKVIST Thomas IAM Cycling 6:53

65 (56) VOECKLER Thomas Team Europcar 8:54

66 (90) LAVIEU Antoine La Pomme Marseille 9:19

67 (82) JENNINGS Christopher La Pomme Marseille 10:06

68 (95) DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox 10:13

69 (27) PREMONT Christophe Crelan-Euphony 11:38

70 (12) PASQUALON Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox 13:02

71 (23) TRONET Steven BigMat – Auber 93 13:19

72 (47) SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

73 (41) DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,

74 (63) JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement ,,

75 (62) VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

76 (67) LALOUETTE Kevin Roubaix – Lille Métropole ,,

77 (100) MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice 14:30

78 (73) MARINO Jean Marc Sojasun 14:31

79 (75) SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 14:45

80 (18) GARCIA AMBROA Ricardo Euskaltel – Euskadi 17:06

81 (42) KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 17:12

82 (45) DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole ,,

83 (52) DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

84 (65) ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille ,,

85 (83) BERRY Joshua La Pomme Marseille 17:25

86 (78) SANZ UNZUE Enrique Movistar Team 17:46

87 (84) DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 18:38

88 (85) NARDELLI Stefano Accent.jobs – Wanty 19:24

89 (91) PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement 21:18

90 (96) LANG Pirmin IAM Cycling 23:17

91 (87) BOUYER Franck Team Europcar 23:49

92 (94) LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits 26:05

93 (99) KADRI Blel AG2R La Mondiale 28:56

94 (98) BACON Romain BigMat – Auber 93 ,,

95 (104) GATTO Oscar Vini Fantini 29:08

96 (89) DENIFL Stefan IAM Cycling 30:44

97 (109) MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 31:16

98 (110) DUVAL Julien Roubaix – Lille Métropole 31:32

99 (93) PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole 31:46

100 (115) CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty 31:50

101 (92) BANDIERA Marco IAM Cycling 31:51

102 (103) KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 32:44

103 (105) GENE Yohann Team Europcar 33:01

104 (106) QUEMENEUR Perrig Team Europcar 33:04

105 (114) VERMEULEN Franck Roubaix – Lille Métropole 33:56

106 (107) MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi 34:31

107 (97) POZZO Mattia Vini Fantini 34:42

108 (108) BAKKE Jason La Pomme Marseille 35:09

109 (112) HULSMANS Kevin Vini Fantini 36:50

110 (101) BRUN Frederic AG2R La Mondiale 37:41

111 (102) BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox 37:57

112 (111) VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille 41:21

113 (117) FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 45:58

114 (116) VAN MELSEN Kevin Accent.jobs – Wanty 46:51

115 (122) JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits 47:29

116 (123) BAZIN Nicolas BigMat – Auber 93 ,,

117 (125) FERNANDEZ Airan Vini Fantini 48:11

118 (127) DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty 49:26

119 (120) ERMETI Giairo Androni – Venezuela 49:46

120 (124) RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi 53:15

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga