modoloSacha Modolo (Bardiani Valvole – CSF Inox) wygrał, podobnie jak w ubiegłym roku, GP Banca di Legnano – Coppa Bernocchi! Drugie miejsce zajął Roberto Ferrari (Lampre – Merida), a trzeci był Filippo Baggio (Ceramica Flaminia – Fondriest).

95. edycja GP Banca di Legnano – Coppa Bernocchi była rozgrywana tradycyjnie wokół Legnano. Kolarze mieli do pokonania 200 km dość płaskiego terenu. Do wyścigu przystąpiło 21 ekip, a z numerem jeden wystartował ubiegłoroczny triumfator, Sacha Modolo (Bardiani Valvole – CSF Inox). Na liście startowej mieliśmy także kolarzy CCC Polsat Polkowice.

Szyki sprinterom postanowiła zepsuć dziesiątka kolarzy: Rémi Pauriol (Sojasun), Patrik Sinkewitz (Meridiana Kamen Team), Julian David Arredondo Moreno (Team Nippo – De Rosa), Stefano Pirazzi (Bardiani Valvole – CSF Inox), Kevin Seeldraeyers (Astana), Eduard Vorganov (Katusha), Adriano Malori (Lampre – Merida), Duber Armando Quintero Artunduaga (Colombia), Mauro Finetto (Vini Fantini) i Gianfranco Zilioli (Androni – Venezuela). Mimo dobrej współpracy ta mocna ucieczka została skasowana 46 km przed metą.

Po chwili wytchnienia mieliśmy kilka ataków, które mocno naciągnęły coraz mniejszy peleton. Bardzo mocno pracowały na czele dwie ekipy: Colombia i Bardiani Valvole – CSF Inox. 10 km przed metą na akcję zdecydował się Adriano Malori (Lampre – Merida), jednak został on złapany sześć kilometrów później. Bardzo długiego finiszu spróbował Alessandro Proni (Vini Fantini), ale także jemu nie dane było wygrać włoskiego klasyku.

Wszystko rozegrało się podczas sprintu z dużej grupy. Pięknym finiszem popisał się Sacha Modolo (Bardiani Valvole – CSF Inox), który wygrał po raz drugi z rzędu! Drugie miejsce zajął Roberto Ferrari (Lampre – Merida), a trzeci był Filippo Baggio (Ceramica Flaminia – Fondriest). Najlepszym z Polaków okazał się Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), który zajął 16. miejsce.

Wyniki :

1 MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox  4:38:35

2 FERRARI Roberto Lampre – Merida  ,,

3 BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest  ,,

4 PIECHELE Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest  ,,

5 COLLI Daniele Vini Fantini  ,,

6 CECCHIN Alberto Team Nippo – De Rosa  ,,

7 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team  ,,

8 PONZI Simone Astana Pro Team  ,,

9 ALAFACI Eugenio Leopard – Trek Continental Team  ,,

10 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise  ,,

11 BONIFAZIO Niccolo Lampre – Merida  ,,

12 ZAMPARELLA Marco Utensilnord – ora24.eu  ,,

13 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka  ,,

14 DE NEGRI Pier Paolo Vini Fantini  ,,

15 SHILOV Sergey Lokosphinx  ,,

16 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice  ,,

17 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela  ,,

18 KRITSKIY Timofey Katusha Team  ,,

19 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise  ,,

20 BOEV Igor Rusvelo  ,,

21 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela ,,

22 BERHANE Natnael Team Europcar ,,

23 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

24 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia ,,

25 SEROV Alexander Rusvelo ,,

26 SCHMIDT Fabien Sojasun ,,

27 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela ,,

28 MASCIARELLI Andrea Utensilnord – ora24.eu ,,

29 ROCCHETTI Federico Utensilnord – ora24.eu ,,

30 BAFFI Piero Leopard – Trek Continental Team ,,

31 PINIZZOTTO Leonardo Team Nippo – De Rosa ,,

32 ZORDAN Andrea Androni – Venezuela ,,

33 CAMBIANICA Enea Lampre – Merida ,,

34 MAZZANTI Luca Vini Fantini ,,

35 FEDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

36 RABOTTINI Matteo Vini Fantini ,,

37 BRUTT Pavel Katusha Team ,,

38 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

39 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

40 POZZATO Filippo Lampre – Merida ,,

41 SQUIRE Rob Amore & Vita ,,

42 KOLOBNEV Alexandr Katusha Team ,,

43 CERNY Josef CCC Polsat Polkowice ,,

44 THILL Tom Leopard – Trek Continental Team ,,

45 VORGANOV Eduard Katusha Team ,,

46 RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka ,,

47 VALENCIA Juan Pablo Team Colombia ,,

48 DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

49 LELAY David Sojasun ,,

50 MONGUZZI Cristiano Vini Fantini ,,

51 BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

52 KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team ,,

53 SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team ,,

54 EL FARES Julien Sojasun ,,

55 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,

56 FINETTO Mauro Vini Fantini ,,

57 ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,,

58 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

59 ZILIOLI Gianfranco Androni – Venezuela ,,

60 RAZUMOV Maksim Katusha Team ,,

61 FEILLU Brice Sojasun ,,

62 CAMPAGNARO Simone Team Nippo – De Rosa ,,

63 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela ,,

64 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

65 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka ,,

66 GAVAZZI Francesco Astana Pro Team ,,

67 TORTELIER Etienne Sojasun ,,

68 DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka ,,

69 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team ,,

70 ROLLAND Pierre Team Europcar ,,

71 GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team 0:19

72 GAUTIER Cyril Team Europcar 0:21

73 PRONI Alessandro Vini Fantini 0:38

74 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia 0:43

75 PALINI Andrea Lampre – Merida ,,

76 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 0:52

77 MALORI Adriano Lampre – Merida 0:59

78 FAVILLI Elia Lampre – Merida ,,

79 MALACARNE Davide Team Europcar 1:07

80 CIMOLAI Davide Lampre – Merida 1:15

81 IGNATENKO Petr Katusha Team 1:22

82 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Team Colombia 1:45

83 PAGANI Angelo Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

84 QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Armando Team Colombia ,,

85 PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

86 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

DNF ANTONOV Mikhail Katusha Team –

DNF LUTSENKO Aleksey Astana Pro Team –

DNF KAMYSHEV Arman Astana Pro Team –

DNF SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team –

DNF RUFFONI Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF GUARDINI Andrea Astana Pro Team –

DNF ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team –

DNF GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela –

DNF BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar –

DNF MERTENS Tim Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia –

DNF MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia –

DNF TABORRE Fabio Vini Fantini –

DNF THURAU Bjorn Team Europcar –

DNF REZA Kevin Team Europcar –

DNF KERN Christophe Team Europcar –

DNF FELLINE Fabio Androni – Venezuela –

DNF REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice –

DNF HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice –

DNF NOWAK Mateusz CCC Polsat Polkowice –

DNF RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice –

DNF JIM Songezo Team MTN Qhubeka –

DNF TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice –

DNF POTGIETER Bradley Team MTN Qhubeka –

DNF MIRONOV Alexander Rusvelo –

DNF FIRSANOV Sergey Rusvelo –

DNF KOVALEV Evgeny Rusvelo –

DNF PAURIOL Rémi Sojasun –

DNF KOVALEV Ivan Rusvelo –

DNF TATARINOV Gennadiy Rusvelo –

DNF TALABARDON Yannick Sojasun –

DNF OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team –

DNF BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team –

DNF NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team –

DNF JANG Chan Jae Champion System Pro Cycling Team –

DNF BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF OTHMAN Muhamad Adiq Husaine Champion System Pro Cycling Team –

DNF SMITH Dion Champion System Pro Cycling Team –

DNF VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF SAN WU Kin Champion System Pro Cycling Team –

DNF ARREDONDO MORENO Julian David Team Nippo – De Rosa –

DNF UCHIMA Kohei Team Nippo – De Rosa –

DNF RICHEZE Adrián Team Nippo – De Rosa –

DNF FORCONI Giacomo Ceramica Flaminia – Fondriest –

DNF ROVNY Ivan Ceramica Flaminia – Fondriest –

DNF RICHEZE Mauro Abel Team Nippo – De Rosa –

DNF SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest –

DNF NAKANE Hideto Team Nippo – De Rosa –

DNF BOSISIO Gabriele Utensilnord – ora24.eu –

DNF DI BATTISTA Antonio Amore & Vita –

DNF MASCIARELLI Simone Utensilnord – ora24.eu –

DNF HOLLOWAY Daniel Amore & Vita –

DNF MAZZI Alessandro Utensilnord – ora24.eu –

DNF LIBNER Niv Amore & Vita –

DNF LUKSEVICS Viesturs Amore & Vita –

DNF MIKAILOV Anton Amore & Vita –

DNF STARCHYK Volodymyr Amore & Vita –

DNF ZANOTTI Marco Utensilnord – ora24.eu –

DNF BANI Eugenio Amore & Vita –

DNF ARGUELYES RODRIGES Arkimedes Lokosphinx –

DNF RYBALKIN Aleksey Lokosphinx –

DNF DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team –

DNF SHALUNOV Evgeny Lokosphinx –

DNF DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team –

DNF GRUBIC Luka Meridiana Kamen Team –

DNF PTASHKIN Pavel Lokosphinx –

DNF SIROL Endi Meridiana Kamen Team –

DNF VDOVIN Alexander Lokosphinx –

DNF TESTA Antonio Meridiana Kamen Team –

DNF VDOVIN Sergey Lokosphinx –

DNF DURTSCHI Maxwell Leopard – Trek Continental Team –

DNF KIRSCH Alex Leopard – Trek Continental Team –

DNF KLEMME Daniel Leopard – Trek Continental Team –

DNF SCHLECHTER Pit Leopard – Trek Continental Team –

DNF BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox –

 

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga