Rafał Majka powalczy o generalkę, a dla Petera Sagana to będzie debiut w Giro d’Italia.

Niemiecka ekipa BORA-hansgrohe podała swój skład na rozpoczynający się w sobotę włoski Wielki Tour. Będący w dobrej formie Rafał Majka ma powalczyć o jak najlepszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Natomiast Słowak chce w swoim debiucie zmierzyć się z innymi sprinterami na płaskich etapach.

Majka pojawi się na trasie Giro d’Italia po raz piąty w karierze. Do tej pory jego najlepszym wynikiem była piąta pozycja w generalce w 2016 roku, a za każdym razem plasował się w TOP 10. Polak jest w dobrej formie, co pokazał na trasie Tirreno-Adriatico, gdzie był trzeci w GC. Dobrze jechał także w Tour de Pologne zajmując czwarte miejsce.

Peter Sagan chce zmazać złe wspomnienia z Tour de France, gdzie przegrał klasyfikację punktową pierwszy raz od trzech lat. Występ w Giro d’Italia to szansa na etapowe skalpy i co ważne wreszcie zwycięstwo etapowe w tym roku.

W wyścigu we Włoszech wystąpią oczywiście także Paweł Poljański i Maciej Bodnar, którzy mają wydatnie pomóc liderom na poszczególnych etapach. W składzie jest także „pół-Polak” Cesare Benedetti, który w 2019 roku w Pinerolo wygrał w pięknym stylu jeden z etapów Giro d’Italia.

Skład BORA-hansgrohe na Giro d’Italia 2020:

Cesare Benedetti, Maciej Bodnar, Matteo Fabbro, Patrick Gamper, Patrick Konrad, Rafał Majka, Paweł Poljański i Peter Sagan.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments