fot. Bartek Kozyra/naszosie.pl

Natalia Krześlak (Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling Team) nową mistrzynią Polski juniorek. Wśród juniorek młodszych najszybsza była Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

Młodsze kategorie wiekowe – juniorki i juniorki młodsze rozpoczęły ściganie chwilę po elicie kobiet. Ich trasy były oczywiście krótsze niż te pokonywane przez ich starsze koleżanki – wynosił odpowiednio 45 i 70 kilometrów.

Fot. Gorskie szosowe

Zwycięstwo w tej pierwszej kategorii przypadło Natalii Krześlak. Zawodniczka Pacific Toruń – Nestle Fitness w ten sposób odegrała się rywalkom za mistrzostwa Polski, które zakończyła bez ani jednego złotego medalu.

Teraz jej zwycięstwo było niepodważalne. Zaatakowała już na pierwszej rundzie i dotarła do mety samotnie, z przewagą 3 minut i 57 sekund nad drugą Julią Rusnarczyk (WLKS Krakus bbc Czaja).  Podium uzupełniła Edyta Marczak – zespołowa koleżanka Krześlak, która straciła 8 minut i 36 sekund.

Jako ostatnie swój wyścig ukończyły juniorki młodsze. Jako pierwsza zrobiła to Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska). Druga była Julia Przymusińska (UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik), a trzecia była Marta Marek (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa).

Poprzedni artykułStanisław Aniołkowski i Marta Lach byli gośćmi wywiadu „na żywo” [video]
Następny artykułJuż 2 września poznamy nową lokalizację tegorocznych mistrzostw świata
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments