fot. Wibatech Merx Wrocław

Drugi i zarazem ostatni dzień Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym dobiegł końca. W rozgrywkach mężczyzn nie zabrakło niespodzianek.

Podobnie jak wczoraj, wyścigi wszystkich kategorii rozgrywane były na rundzie wokół Sosnówki. Elita i orlicy mieli do przejechania około 115 kilometrów i wystartowali razem. Na juniorów czekało za to około 10 kilometrów mniej.

W najważniejszym wyścigu dnia, dość niespodziewanie, najlepszy okazał się Michał Podlaski. Popularny “Sutek”, jeżdżący w barwach ekipy Wibatech – Merx z pewnością przypomniał sobie 2014 rok i start w mistrzostwach świata w Ponferradzie. Tym razem jednak to on był najlepszy. Podium uzupełnili za to Michał Paluta (CCC Devo) oraz Piotr Konwa (Wibatech – Merx).

Jeśli chodzi o Orlików, tutaj nie można mówić o wielkiej niespodziance. Najlepszy okazał się bowiem Piotr Sowiński (VPM Distribuzione), który w całym wyścigu open zajął czwartą pozycję. 22-letni kolarz okazał się o 1,5 minuty lepszy od Kacpra Wiszniewskiego (Cartusia). Po brąz, z jeszcze większą stratą, sięgnął za to Szymon Tracz.

W przypadku juniorów, rywalizacja była pełniejsza, lecz z pewnością nie bardziej wyrównana. Co prawda zwycięzcę Dominika Góraka dzieliły od drugiego na mecie Miłosza Ośko (obaj Warszawski Klub Kolarski) 42 sekundy, o tyle brązowy medalista Antoni Olszar (Grupa Kolarska Gliwice) stracił do triumfatora aż 4 minuty i 10 sekund.

Pełne wyniki dostępne są tutaj.