Foto: Michał Podlaski Sportowiec - profil zawodnika

Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski wywalczyli drugie miejsce podczas Pucharu Świata w Maniago w konkurencji tandemów.

W minionych dniach we włoskim Maniago rozegrany został Puchar Świata w paracyclingu. Najpierw w piątek rozegrana została jazda na czas, w której Piotr Kołodziejczuk (w tandemie z Michałem Podlaskim) wywalczyli 15. miejsce. Lepiej zaprezentował się 17- letni Karol Kopicz, który był ósmy. Wygrał Holender Tristan Bangsma.

W niedzielę tandemy rywalizowały w wyścigu ze startu wspólnego. Polski duet Kołodziejczuk – Podlaski zaprezentował się świetnie i wywalczył drugie miejsce! Wygrał Holender Vincent Ter Schure. Karol Kopicz ukończył wyścig na dziewiątym miejscu.

Duet Kołodziejczuk – Podlaski w roku ubiegłym w kanadyjskim Baie – Comeau zdobyli brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. Był to pierwszy punkt kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, którego odbędą się w 2024 roku. Dla tej dwójki występ w Paryżu jest priorytetem i świetne wyniki w Kanadzie i Włoszech dają nadzieje, że cel zostanie osiągnięty.

Kolejne starty Polaków to:

Puchar Świata Ostenda 4-7 maja
Puchar Świata Alabama 26-28 maja
Mistrzostwa Świata Glasgow 11-13 sierpnia

Poprzedni artykułVeloBank Via Dolny Śląsk na szosach Gminy Miękinia
Następny artykułSubiektywnym okiem #10: Taki jest sport, takie jest kolarstwo
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments