W sobotę do rywalizacji przystąpiły także tandemy. Po złote medale sięgnęły pary Barbara Borowiecka i Katarzyna Orzechowska oraz Marcin Białobłocki i Karol Kopicz.

Na tandemy, czyli pary kolarzy, w których układ to pilot + osoba niewidoma bądź niedowidząca, czekało dziś 91 kilometrów z Ostrołęki do Kadzidła. Zawodnicy rywalizowali na trasie jutrzejszego wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn.

Najszybciej 91 kilometrów pokonali zwycięzcy jazdy na czas, czyli Marcin Białobłocki i Karol Kopicz (UKS Laski), którzy na finiszu pokonali parę Radomir Chmiel i Piotr Kołodziejczuk (Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury”). Podium minutę później uzupełnili Maciej Kwiatkowski i Nikodem Urban (Klub Sportowy Braille Bydgoszcz).

Najlepszy tandem pań wpadł na metę dosłownie chwilę po brązowych medalistach wśród mężczyzn. Zwyciężczyniami były Barbara Borowiecka i Katarzyna Orzechowska (Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury”). Na podium wraz z nimi stanęły pary Kamila Wójcikiewicz i Justyna Kiryła (Kolarski Klub Tandemowy „Hetman”) oraz Otylia Marczuk i Ewa Bańkowska (Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury”).

Wyniki rywalizacji tandemów o mistrzostwo Polski 2023:

24liveblog

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski 2023: Michał Kwiatkowski pojedzie w wyścigu ze startu wspólnego
Następny artykułMistrzostwa Polski 2023: Zapowiedź 5. dnia rywalizacji