fot. Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Michał Podlaski z ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team zwyciężył w pierwszym wyścigu wchodzącym w skład Mistrzostw Mazowsza w Kryterium Ulicznym. Kolejne miejsca zajęli Jakub Kaczmarek i Adam Żuber (obaj Mazowsze Serce Polski Cycling Team).

Pierwszego dnia Mistrzostw Mazowsza w Kryterium Ulicznym kolarze rywalizowali na 1,5-kilometrowej pętli w centrum Mławy. Zawodnicy elity mieli do pokonania 20 okrążeń.

Na pierwszej rundzie zaatakował Adam Żuber z ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Po chwili dojechał do niego inny zawodnik drużyny Dariusza Banaszka – Michał Podlaski, który przez kolejne kilka okrążeń utrzymywał się na czele. Na siódmym okrążeniu, do kolarza z Radzymina dojechał Jakub Kaczmarek – także z Mazowsze Serce Polski Cycling Team.

Współpraca między dwoma zawodnikami układała się świetnie. Na zmianę punktowali na okrążeniach i dopiero na przedostatnim okrążeniu dołączyli do nich Adam Żuber i Adrian Banaszek (także Mazowsze Serce Polski).

W klasyfikacji końcowej zwyciężył Michał Podlaski, przed Jakubem Kaczmarkiem i Adamem Żuberem.

Z kolarzami elity rywalizowali też orlicy. Wśród nich, najlepszy okazał się Jakub Soszka (GKS “Cartusia” Kartuzy; 5. miejsce w elicie). Podium uzupełnili Artur Małkowski (Dar Bud Team; 6. miejsce w elicie) i Dawid Burczak (WMKS Olsztyn/Folta Silvant). W wyścigu juniorów zwyciężył natomiast Maksymilian Radosz. Kolarz Warszawskiego Klubu Kolarskiego był lepszy od Mikołaja Nowackiego (GKK Opty-Mazowsze) i swojego drużynowego kolegi – Adriana Dobrowolskiego.

Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

Jutro zawodnicy będą ścigać się w Ciechanowie, a w sobotę w Długosiodle.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments