fot. Lotto Soudal Ladies

Choć o tym transferze mówiło się od dłuższego czasu, dopiero wczoraj wieczorem ekipa CCC-Liv oficjalnie poinformowała, że w 2021 roku jej szeregi wzmocni Lotte Kopecky, która aktualnie ściga się w barwach Lotto Soudal Ladies.

25-letnia Kopecky, to zawodniczka dobrze czująca się w płaskich i pagórkowatych wyścigach. W tym sezonie została podwójną mistrzynią Belgii – zwyciężyła w wyścigu ze startu wspólnego i indywidualnej jeździe na czas. Kopecky plasowała się w czołówkach takich klasyków, jak Le Samyn des Dames, Grote Prijs Euromat czy we wczorajszej Strzale Brabanckiej, w której zajęła czwarte miejsce. Belgijka ma też na koncie w tym roku siódme miejsce w mistrzostwach Europy ze startu wspólnego.

Ubiegły rok był dla Lotte Kopecky najlepszy w karierze. Meldowała się na podium między innymi Danilith Nokere Koerse voor Dames, Driedaagse Brugge-De Panne, Tour of Chongming Island i Lotto Belgium Tour.

Mam teraz 25 lat i szybko się rozwijam. Czuję, że jeszcze mam jeszcze wiele możliwości rozwoju. Moje pierwsze zwycięstwo w World Tourze, etap Giro Rosa, jest potwierdzeniem, że jestem na właściwej ścieżce. Dzięki transferowi do najwyższej dywizji, dostanę nowe szanse na rozwój. Wybrałam nowy zespół dość szybko. Mogę liczyć na wskazówki od doświadczonych ludzi, którzy w przeszłości uprawiali kolarstwo na najwyższym poziomie. Dodatkowo, dostanę swobodę w przegotowaniach do Igrzysk Olimpijskich.

– mówiła w komunikacie prasowym ekipy Kopecky.