Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Jeden z czterech wyścigów zaliczanych do grona „klasyków wyszehradzkich” GP Czech miało odbyć się 11 października. Niestety nowe obostrzenia wprowadzone przez czeski rząd zmusiły organizatorów do zmiany terminu wyścigu.

W środę w Republice Czeskiej w ciągu doby wykryto aż 4457 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Był to rekordowy wynik od początku pandemii COVID-19 u naszych południowych sąsiadów. Natomiast od poniedziałku 5 października w Czechach obowiązuje stan wyjątkowy. Co za tym idzie kolejne obostrzenia dotyczą, także imprez sportowych.

Jak poinformowali w komunikacie prasowym organizatorzy GP Czech niemożliwe jest zorganizowanie tego wyścigu w planowanym terminie 11 października. Dlatego też podjęto decyzję o przełożeniu tego wydarzenia i ustalono nową datę, którą jest 17 lipca 2021 roku. Zespół Mazowsze Serce Polski miał w swoich planach start w Czechach, ale niestety na występ podopiecznych Dariusza Banaszka w jednym z „klasyków wyszehradzkich” będziemy musieli jeszcze poczekać. Przypomnijmy, że w ostatniej edycji, która odbyła się w 2018 roku triumfował reprezentant gospodarzy Alois Kaňkovský (Elkov – Kasper), a drugie miejsce zajął Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments