Foto: Tour of Austria

Debiut w największym wyścigu na świecie w wieku 34 lat mimo kariery pełnej mniejszych i większych sukcesów? Dlaczego nie! Ben Hermans, bo o nim mowa, znalazł się w składzie Israel Start-Up Nation na tegoroczną Wielką Pętlę.

W bardzo wielu przypadkach, zawodnicy o niemałych umiejętnościach, stosunkowo szybko debiutują w wyścigu Tour de France. Ben Hermans przez całą karierę omijał jednak Francję w lipcu, startując w wielu innych imprezach na całym świecie. Ostatecznie na Wielkiej Pętli pojawi się on w wieku 34 lat, będąc jednocześnie jednym z liderów zespołu Israel Start-Up Nation.

Bardzo się cieszę, że w końcu pojawię się na trasie Tour de France, gdyż jest to największy wyścig na świecie. Zdecydowanie najbardziej chciałbym skupić się na długich i górzystych etapach, które najbardziej pasują mojej charakterystyce. W sumie cały nasz zespół zbudowany będzie z ośmiu zawodników pracujących na siebie nawzajem, by wygrać choćby jeden etap, więc liczę, że w najważniejszym momencie będę mógł liczyć na innych

– powiedział doświadczony Belg.

Co ciekawe, zespół Israel Start-Up Nation wciąż nie podał całego składu na zbliżającą się Wielką Pętlę. Wiemy jedynie, że swoich szans szukać będzie Tom van Asbroeck, a pierwszym Izraelczykiem na trasie TdF zostanie Guy Niv.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments