fot. Arkea Samsic

Choć okienko transferowe trwa już kilka dni, nie mieliśmy jeszcze wielkich ruchów transferowych. Poszczególne ekipy zaczęły jednak budowę zespołów na sezon 2020, wśród nich jest także Team Arkea – Samsic.

Jak wiadomo, sezon 2020 miał być najlepszym w historii francuskiego zespołu. Działacze w poprzednim okienku transferowym poczynili powiem wszelkie możliwe kroki, by wzmocnić ekipę, co skończyło się m.in. zakontraktowaniem Nairo Quintany. Niestety, przez przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa, nowi zawodnicy nie byli jeszcze w stanie pokazać pełni swoich możliwości (choć „Condor” miał już znakomity luty). Mimo to pięciu kolarzy przedłużyło dziś swoje kontrakty.

Wśród tych, którzy na pewno zostaną w Arkei – Samsic na kolejny sezon znajdziemy pięciu zawodników rodem z Francji. Najbardziej znanym z nich jest z pewnością Maxime Bouet, który przez lata ścigał się na poziomie World Tour. Oprócz niego swoje umowy przedłużyli także Anthony Delaplace, Romain Hardy i Laurent Pichon, i młody Alan Riou.

W najbliższych tygodniach, dla pozostałych kolarzy francuskiego Teamu, rozpocznie się prawdziwy sprawdzian. Quintana i spółka będą bowiem musieli udowodnić, że mimo długiej przerwy w startach, będą w stanie rywalizować na najwyższym poziomie w najważniejszych wyścigach w kalendarzu, takich jak m.in. szybko zbliżający się Tour de France.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments