fot. ASO / Pauline Ballet

Niepokojące wieści dochodzą z Francji. Niewykluczone, że ze startu w Wielkiej Pętli zrezygnuje lider ekipy AG2R La Mondiale, Romain Bardet.

Ostatnie kilkanaście miesięcy nie jest najszczęśliwsze dla Romaina Bardeta. Francuski zawodnik zawiódł w ubiegłorocznym Tour de France, by chwilę później przedwcześnie zakończyć sezon ze względu na przemęczenie. Niestety tego lata, 30-letni zawodnik być może nie zmaże plamy z ubiegłego sezonu. Wszystko przez kraksę, w której uczestniczył na pierwszym etapie Route d’Occitanie. 

Mój wyścig zakończył się już pierwszego dnia. Od tej pory tylko i wyłącznie próbowałem przetrwać, dojechać do mety kolejnych etapów. Przez cały czas czułem ogromny ból. Nie wiem, ile przyjdzie mi dojść do siebie, ale dalsze starty stoją pod znakiem zapytania. Dziś poddam się prześwietleniu i na pewno zacznę bardzo dbać o siebie. Do Touru jeszcze dobre kilka dni, ale na pewno nie chcę ryzykować długiej przerwy

– powiedział Bardet.

Przypomnijmy, że dla doświadczonego górala może to być ostatni sezon w barwach AG2R La Mondiale. Zakończenie wieloletniej współpracy brakiem startu w Wielkiej Pętli byłby więc problematyczny.

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments